Jump to content

potrebna je pomoc mojoj sestri


HANSS

Preporučene objave

nadam se da cu dobiti odgovor Moja sestra je bila 13 god u braku ima 3 djece maloljetne Predala je za rastav braka i bila je prva rasprava i ostala je pri tome da se zeli rastavit a takodze i njen bivsi muz.posto moji zive u bosni seka je otisla kod roditelja seka moja ne radi a djeca su kod njega u hr. Sestra je takodze drzavljanka R.H.Takodze sesta mi ima problema sa zglobovima pa me sad intresira ako seka ne radi i ima problema sa zglobovima dali postoji mogucnost da zbog tog izgubi pravo nad djecom jer ipak da sve troje njemu pripadne nebi bilofer a ona takodze bi pristala da dobije naj mladze dijete a odrekla bi se imovine pa da mi malo pomognete sa odgovorom i savjetom unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I, majka ne vidi nikakav problem u odvajanju jednog djeteta od drugih dvoje jer bi to bilo na dobrobit djece? Ono... evo ti plava i roza deka, ja ću zelenu i.. evo tebi vaza da poravnamo račun.

:-?

 

Kažete da ne bi bilo fer da su svi troje kod njega pa bi najmlađe. Djeca, naime, nisu imovina koju se dijeli fifty-fifty ili trampi ovo-za-ono.

 

..usprkos tome što iz nekog kuta gledanja obilježja bračne stečevine imaju:

a) jer su stečena za trajanja bračne zajednice

b) a i izvjesnom vrstom rada...

:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jasno je i njoj da sto je steceno u braku da ima pravo to dijelit pola pola ok al vas pitam Moze li seka dobiti naj mladze dijete ako ne radi i ako ima problema sa zglobovima dali na osnovu toga sud il czss moze sprijeciti joj u dodijeli jednog djeteta Zar je normalno da njen bivsi muz sve troje zadrzi djece kod sebe a da ona ne dobije ni jedno i da jednostavno pati za djecom molim vas da mi to obrazlozite hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Objašnjenje glasi ovako: sud se pri odlučivanju vodi interesima djeteta, a ne interesima i željama roditelja. Roditelj koji predlaže da mu dijete/djeca budu povjerena bi morao uvjeriti sud da je to što predlaže upravo najbolji izbor za njih. Razdvajanje braće i sestara je izimno rijetko na njihovu dobrobit. Dakle, vaša sestra bi trebala uvjeriti sud da je za djecu (i to svih troje) najbolje da dvoje živi s ocem a jedno s njom, što će biti vrlo teško.

 

Nije nimalo rijetko pitanje "A koje biste to od svojih 2/3/4 djece i zašto baš to a ne neko drugo?" pri čemu bi odgovor morao biti u najmanju ruku logičan i ni slučajno kao da se dijeli imovinu.

 

Dakle, neće problem sa zglobovima ili nezaposlenost spriječiti sud ili CZSS da jedno dijete odvoji od drugih dvoje i to na popriličnu udaljenost, već bi se to moglo dogoditi radi dobrobiti svih troje djece.

Drugim riječima: ako se razvode roditelji, moraju li se razvesti i braća i sestre, i po čemu je to za njih (svih) bolje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HANSS je napisao:

 

#1 opet ja

Novak

Registriran: 14.1.2010

Mjesto:

Broj objava: 4

 

Hvala vam i jako ste ljubazni i pomazete mi da mi situacija bude jasnija al vam kazem kad je upitanj razdvajanje nje to zlo namjerno da ako se oni rastaju da i djeca moraju jednostavno sam

primjetio

da je jako vezana uz to naj mladze dijete i da je s njom uvijek bilo to naj mladze dijete kad primjetis da majka sve voli isto al kad naj mladze dijete je uz tebe i stobom uvijek spava rodi se jos veca ljubav barem tako ja mislim

pa zato kazem

jako jako puno je vezana i cesto puta kaze kako bi volila da je mala samnom uz mene jednostavno odrekla bi se imovine al da je to diiete snjom znam da se djeca ne mogu ko imovina dijeliti ali dali je moguce kad bi se to predlozilo sudu

da majka nece imovinu al bi naj mladze dijete da je uz njuu

i jos nesto posto je seka ima papire R.H naj vjerovatnije bi bila sa boravkom u r.h sta vi kazete na to

i jos nesto danas sutra jel nezna se nikad kad bi suuuud dao svu djecu njemu a ona se udala i taj njen drugi muz snjom bio dali bi onda mogla dobit jedno dijete to svoje iz prvog braka da bude snjom i snjim

ok hvala

 

Objavljeno: 16.1.2010 2:03

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija