Jump to content

Prometna nezgoda bez očevida policije-problem:nije ispunjeno Europsko izvješće o nezgodi


Nick07

Preporučene objave

Molim savjet!

Imao sam prometnu nezgodu na jednom rotoru u Zagrebu. Čekao sam trenutak da se mogu uključiti u promet, pri čemu je jedno vozilo iza mene udarilo u stražnji kraj mog vozila. Gosp. je bio ljubazan, dao svoje dokumente i broj police osiguranja vozila, slikao sam poziciju vozila i gospodinove dokumente, te je čak i polica osiguranja njegovog službenog vozila zabunom ostala kod mene. Gospodin je potom otišao dalje, a ja sam prema savjetu jednog kolege otišao u osiguravateljsku kuću koja je ugovorila osiguranje za gospodinovo vozilo. Šteta je prijavljena, procjena je obavljena, ali fali izjava gospodina o prometnoj nezgodi.

Vlasnik tog službenog vozila je inače jedna auto-kuća, leasing je sklopljen sa jednom leasing-kućom, a oštećeno vozilo je u mojem vlasništvu.

 

Međutim gospodin se ne javlja, preko njegove sekretarice u poduzeću gdje je on direktor pokušao sam dogovorom preko sekretarice riješiri spor. Međutim ona je obećavala suradnju, gospodin je bio uvjek odsutan, ali potpisane izjave s njegove strane o prometnoj nezgodi nema. Osiguravatelj njegovog vozila traži njegovu izjavu, jer bez izjave nema ni odštete.

U međuvremenu je čak i istekla polica osiguranja.

Molim što poduzeti, s obzirom na to da imam fotografije prometne nezgode, ali nema drugih svjedoka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Počinitelja nitko ne može natjerati silom da da tu izjavu.

 

To ne bi bio vaš problem da ste sačinili europsko izvješće, koje je valjan dokaz za naplatu osiguranja.

 

Još vam preostaje da kao oštećeni sami podnesete optužni prijedlog nadležnom prekršajnom sudu, te da na osnovu pravomoćne sudske presude potražujete naknadu štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija