Jump to content

nasljeđivanje stana koji nije uknjižen na pokojnika


senkas

Preporučene objave

poštovani,

molim vas za pomoć ili bilo koga ko je imao slučaj kao ja...naime

živjela sam u izvanbračnoj zajednici neprekidno od 1987g s mužem koji prije nije bio ženjen,niti je imao djece do njegove smrti u 08/2009...ja živim cijelo vrijeme u zagrebu sa svojom djecom iz prvog braka...u vrijeme rata moj nevjenčani suprug je živio s nama,a ranije je živio u kninu s roditeljima...po završetku rata mu je ponuđeno da se vrati u knin...njegovi roditelji su 1991g stan u kninu mijenjali za stan u splitu kojeg još uvijek otplaćuju...stanari u kninu su svoj stan ostavili svom nećaku i otišli za ameriku a poslije i za australiju a nećak je 5 dana prije oluje poginuo braneći srpsku zemlju...obzirom da smo čuli da je stan slobodan dogovorili smo se da/ja i muž/da se vrati u taj stan koji je bio vl.hž čiji je djelatnik i on bio te smo dobili rješenje jure radića na kojem sam i ja kao član kućanstva zajedno sa maloljetnim sinom...svo vrijeme sam vikende odlazila dolje i obavljala sve obaveze koje proizlaze iz braka i nisam bila prijavljena u mupu knin...ozirom da je on umro u 08/2009 a stan nije uknjižen na njega zbog sporosti administracije jer jer on ispunio uvjete za uknjižbu molim vas za upute što mi je činiti...jučer su iz ministarstva mi postavili upozorenje na vratima stana da se ne smije unutra ulaziti i da jue vlasništvo rh...veliko hvala na razumijevanju jer ja taj stan ne bih želila izgubiti obzirom da sam njegov zakonski nasljednik iza ostavinske rasprave

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija