Jump to content

Dali imam pravo na mirovinu?


jopa9

Preporučene objave

LJudi pomagajte!Dragovoljac sam "DOMOVINSKOG RATA" od 91. do kraja 93god.Imam 38god. oženjen sam,imam dvoje malodobne dijece.

Nastradao sam 2004god. u eksploziji kotlovnice.Invalid sam 80% plus toga imam epilepsiju nemogu ništa raditi a supruga zarađuje oko 2.000.kn jedva

preživljavamo.Jednu god.i osam mjeseci imam radnog staža + ratni put pa me zanima dali bi mogao ostvariti kakvu mirovinu?Dosad nisam

ništa tražio nikoga jer jednostavno me je bilo sramota.Ako mi netko može dati savjet bio bi mu jako zahvalan!Naravno posjedujem svu dokumentaciju

o ratnom putu i o invalidnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zao mi je prijatelju mislim da mozes ostvariti samo civilnu mirovinu, malo si zakasnio jer sto se tice vojne invalidske mislim da su sanse nikakve od kad je stupio novi zakon o vojnim mirovinama, jer koliko sam shvtio da u vojnu mirovinu mozes samo ako imas hrv-i,a sto se tice braniteljske mirovine trebao bi cekati godine starosti stime naravno ako ispunjavas uvjete tojest 100 dana u vojsci do 15.01.1992.godine, mada bi prijatelju trebao se konsultirati sa nekom pravnom osobom mozda postoji koja rupa u zakonu koja bi ti se mogla otvoriti za bilo kakvu povoljniju mirovinu od civilne,ali ipak ti se raspitaj mozda ja grijesim. zelim ti svu srecu da uspijes kao svim braniteljima koji to nisu uspjeli ostvariti.

 

pozdrav svim braniteljima ma gdje bili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija