Jump to content

Pomoć u vezi novog zakona o poljoprivrednom zemljištu !


rango

Preporučene objave

Dobar dan.

Molio bih ako netko može pomoći.

 

Prije 2 tjedna sam kupio jednu kuću u blizini V.Gorice, no međutim ona je građena 80tih i nije legalizirana, dakle u zemljišnim knjigama ona ne postoji, već se vodi kao oranica.

Jučer, na moje iznenađenje, dobivam na kućnu adresu riješenje u kojem piše da moram donjeti uvjerenje da se predmetna kat. čestica nalazi u građevinskoj zoni, u protivnom ako ne donesem ili se ne nalazi u GR. zoni uknjižba prava vlasništva će biti odbačena (uknjižba mi je jako bitna radi hipotekarnog kredita koji planiram dići).

Danas sam išao provjeriti u katastar i pola čestice jeste u GR. zoni (dio do ceste), a pola nije. Parcela je uska 12m a dugačka 90m od ceste, pa vjerojatno zato nije cijela obuhvaćena GR. zonom.

Dali netko može naslutiti kako bi to SUD mogao okarakterizirati. Dali kao GR. ili poljoprivredno zemljište.

Dugo mi je čekati par tjedana dok mi ne odgovore, pa rekoh da pitam.

Unaprijed veliko HVALA.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.01.2010. stupila je na snagu odredba o ograničavanju kupoprodaje poljoprivrednog zemljišta. Kupoprodaja ide samo preko državne agencije.

Ta agencija još nije profunkcionirala, pa je moguća odgoda primjene zakona.

 

Trebate parcelirati česticu, tj, od dijela koji je u građevinskoj zoni formirati građevinsku parcelu i provesti legalizaciju objekta.

Upitno je hoćete li moći upisati vlasništvo na dijelu čestice u poljoprivrednoj zoni.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon se ne povlači, nego bi se (navodno) odgodila primjena onih članaka Zakona koji se odnose na proceduru stjecanja zemljišta.

 

Što i kako će biti, samo dragi Bog zna.

U ovoj našoj državi pravilo je da službenici u državnoj upravi uopće niti ne znaju da je neki novi zakon stupio na snagu. I trebaju proći mjeseci, pa i godine, da zakon zaživi.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija