Jump to content

neprovedena ostavinska rasprava


ondry

Preporučene objave

Pozdravljeni

 

Moja baka je navedena na ostavinskoj raspravi kao suvlasnik nekih nekretnina skupa sa svojom bracom i sestrom.

Braca su u inozemstvu a sestra (starija) živi sa svojim sinom u Hrvatskoj. Preko njihovih čestica prolazi autocesta i uskoro plin.Kada su Hrvatske ceste placale za teren kroz koji prolazi autocesta su kontaktirale jedino sina od bakine sestre zato sto je njegova mama(sestra od bake) upisana kao kontakt za te čestice u katastru.On nije kontaktirao nikoga drugoga u namjeri da uzme sav novac.

Sad kad bi trebali placat terene za plin oni odvjetnici koji se time bave za tvrtku PLINACRO žele čiste podatke iz zemljiske knjige.

 

Koliko sam ja shvatio je potrebno sprovest ostavinsku raspravu do kraja da se suvlasnistvo upise u zemljisnu knjigu.

Mene zanima ako netko zna kakav je postupak, tko to može napravit i koliko to odprilike kosta.

Česica se nalazi u katastru opcine Zadar.

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko je umro?

 

Iza koga je bila ostavinska rasprava na kojoj je baka navedena kao suvlasnik nekretnina? Kako to da ostavinska rasprava nije završena?

 

Što znači biti zapisan kako kontakt u katastru? U katastru su upisani posjednici nekretnina.

 

Da li stanje u zemljišnim knjigama odgovara stvarnom vlasničkom stanju?

 

Tko su drugi suvlasnici, osim bake?

 

Općenito, da biste sredili zemljišnoknjižno stanje, treba provesti ostavinske rasprave iza svih pokojnika upisanih kao vlasnika.

 

Iz činjenice da netko živi u inozemstvu ne slijedi samo po sebi da nema vlasnička prava, da ne može naslijediti ili da ga se ne može naslijediti.

 

Ako je stanje u zemljišnim knjigama jako nesređeno i ne odgovara stvarnom vlasničkom stanju, stvarni vlasnici bi trebali pokrenuti pojedinačni ispravni postupak ili podići tužbu radi utvrđenja vlasništva.

 

Troškovi ovise o vrsti postupka, vrijednosti imovine, odvjetniku na kojeg naletite itd. - od nekoliko tisuća kuna naviše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija