Jump to content

molim pomoć!!!


fuhoso

Preporučene objave

znam da je dosta pričano i razglabano o slijedećoj temi, ali isto tako nisam čuo da je osim mog poslodavca netko tako i postupio. naime radi se o slijedećem:

u stalnom sam radnom odnosu u jednoj od stambenih štedionica.

ugovorom o radu se predviđa osnovica (2.080.- kn plus naknade po ostvarenim ugovorima kojih mjesečno mora biti 15 kom.)bio sam dva mjeseca na bolovanju zbog dvije saobraćjake te zbog toga nisam ispunio "normu" (oko 70%). poslodavac je odlučio da nemam pravo na božićnicu kao ni i 28 drugih kolega,a ostali su dobili bez obizra što radili (kancelarije)!!

čuo sam da netko nije dobio božićnicu, da netko dobije pola ili ima smanjenu za sve isto, ali ovo nisam doživio.

zato sam se žalio poslodavcu za diskriminaciju i omalovažavanje u roku prema pravilniku o radu a od njega nisam dobio još dan danas odgovor.

pitanje: što dalje i da li netko ima sličan iskustva, te što je moguće poduzeti?

drugo,

poslodavac u mom slučaju isplaćuje osnovicu plaće plus naknade po ostvarenim ugovorima (tako piše u pravilniku o plaćama i ugovoru oradu). u slučaju da nemam dovoljan broj ugovora (čitaj dovoljno novaca od naknada da pokrije osnovicu) poslodavac isplati osnovicu. to se može desiti i drugi mjesec ali zato bilo koji mjesec uzme (ako ostvarim više)iz naknada dovoljno da pokrije osnovicu ili će to činiti dok se ne namiri ili mogu dobiti otkaz što će biti moj slučaj.

jednom sam postavio pitanje vezano za ovo ali je odgovor bio:

tko ti je kriv sam si potpisao (misli na ugovor o radu).

pitanje: da li je to zakonito i što se može učiniti?

treće,

prošle godine (2009) sam koristio samo jedan dan (i to na moj zahtjev) godišnjeg odmora i sada u 2010. sam mislio iskoristiti taj godišnji u cijelosti do kraja 06. mjeseca. međutim, poslodavac kaže da prema novom zakonu koji je stupio na snagu s 01.01.2010. nemam pravo korištenja jer navodno nisam iskoristio 12 dana.

pitanje: je li u pravu i kako je moguće da zakon donešen 2010. se primjenjuje retroaktivno? što napraviti?!

 

očekujem sve vas koji imate dobar savjet ili bilo kakvo iskustvo!

 

fuhoso

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

fuhoso

Registriran: 20.1.2010

Mjesto: Karlovac

Broj objava: 4

 

imao sam objavu od 30.01.2010. god. i nitko do sada nije odgovorio ili dao bilo kakav savjet.

ne znamo ili nećemo!

 

hvala

 

Nema potrebe da otvarate novu temu kada ne postavljate novo pitanje,stoga nastavite objavljivati u započetoj temi.

 

Moderator

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija