Jump to content

Ozljeda nakon prometne


nicolarr

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Jasno mi je da mojih par pitanja nema direktne veze s ovim forumom, al nažalost, sigurno nisam jedini s ovakvim problemima, i netko je sigurno imao i ovakvih problema, pa molim bilo koga tko je upućen u ovakve postupke, malu pomoć.

 

Naime, zanima me na koji način se utvrđuju ozljede nakon prometne nezgode, točnije, tko je nadležan za što ?

 

Stradao sam u prometnoj nezgodi, završio na hitnoj, s natučenjima, ljeva noga, kuk, desna ruka. Ništa slomljeno, slikana natkoljenica, kuk, desna šaka. Odležao dva tjedna kućne njege. Bolovi noge i kuka su prošli u tom razdoblju, međutim ostala je ozljeda šake, točnije, palac desne šake, bolan prilikom bilo kakvog jačeg pritiska, stiskanja.

 

Nekoliko pregleda ortopeda, fizikalna terapija, dva puta slikano, ništa slomljeno. Bio neki dan opet, objasnim situaciju, kao hodam okolo, slikanja, pregledi, terapije, jel se može postaviti neka završna dijagnoza oko toga, kakva je to ozljeda, specifikacija, što već, po tom pitanju sam laik, treba mi da se obratim osiguranju s time. Na što dobivam odgovor, da to što već imam jeste dijagnoza. Na papirima svugdje navedeno, pacijent se žali na bol u zglobu palca, bolno pod opterećenjem, bla bla, neki stručni izrazi. Ortoped kaže, tu se već ništa ne može učiniti, kad vas boli, uzmite tabletu. Neću valjda gutati tablete svaki put kad uzmem klješta u ruke.

 

Sada meni čudno, to što ja kažem da me boli, bi trebalo biti dovoljno ? Jer jedine pretrage koje su rađene, bio je rtg šake, koji je pokazao da je s kostima sve u redu.

 

Odužio sam, da rezimiram, i ono što me najviše zanima,

 

Tko određuje eventualni invaliditet, i na koji način ?

 

Kome se obratiti ?

 

Jesu li lječnici obavili sve potrebno da se klasificira ozljeda, i dali je to uopće njihov posao ?

 

Znam da je post podulji, al molim ukoliko ima netko upućen u ovakve stvari da me uputi.

 

P.S. Bio kod odvjetnika, kaže da njemu treba potpuna medicinska dokumentacija, a sve što piše u dokumentaciji, od nekih 8 pregleda, bolan palac, stručni izraz, natučenje.

 

Pozdrav, Nikola

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Tko određuje eventualni invaliditet, i na koji način ?

 

Kome se obratiti ?

 

Jesu li lječnici obavili sve potrebno da se klasificira ozljeda, i dali je to uopće njihov posao ?

 

Znam da je post podulji, al molim ukoliko ima netko upućen u ovakve stvari da me uputi.

 

P.S. Bio kod odvjetnika, kaže da njemu treba potpuna medicinska dokumentacija, a sve što piše u dokumentaciji, od nekih 8 pregleda, bolan palac, stručni izraz, natučenje.

 

Pozdrav, Nikola

 

Invaliditet utvrđuje i određuje nadležno tijelo vještačenja Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, no to za sada veze nema s kontekstom postavljenog pitanja.

 

Liječnici su izgleda obavili sve potrebno zbog klasificiranja ove ozljede i to počevši od tvog prvog posjeta i nadalje (lake tjelesne ozljede kako to proizlazi iz navedenog)

 

Odvjetnik je s pravom tražio svu dokumentaciju koja će biti relevantna za potvrdu klasifikacije pred postupkom nadoknade štete kod doktora cenzora osiguravateljske kuće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Taj dio mi je i nejasan.

 

Ruka i palac, bili su sasvim normalni prije nezgode. Kako se to može kvalificirati kao laka tjelesna ozljeda kad ne mogu ništa jače stisnuti tom šakom, nastaje oštra bol u zglobu palca. Desna šaka, u biti, sve za što je potreban stisak, meni je jako bolno. I bol prođe tek nakon dan, dva. Probam li nešto jače stisnuti, opet, dan, dva.

 

Jeli moguće da je to laka tjelesna ozljeda ?

 

Il, kome da se obratim dalje ?

 

Svi oni koji misle da samo želim ušićariti nešto od osiguranja, ne moraju brinuti. Nezgoda je bila poprilična, i mogao sam tražiti i ovratnik, i kojekakve bolove nabrojiti. A ja si " našao " palac , koji me sve više nervira i boli za svaku glupost.

 

Molim pomoć, ukoliko netko ima iskustva, il znanje, kako dalje, i kome ?

 

Hvala

 

Pozdrav, Nikola

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo što si opisao gore najvjerojatnije je laka tjelesna ozljeda no to sam napisao s izuzetnim oprezom jerbo samo onaj tko će u konačnici imati u rukama sve ono što je od tebe i zatražio odvjetnik moći će donijeti odluku o tome.

 

O daljnjem korištenju zdravstvene zaštite kao i o eventualnoj daljnjoj provedbi postupaka dijagnostike i ostalih oblika korištenja zdravstvene zaštite obrati se svom izabranom doktoru koji će te već uputiti prema potrebi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ostecenje ligamenata ne moze se vidjeti na rtg snimci, moja preporuka je traziti specijalistu dodatne pretrage.

 

Ja imam problem s koljenom vec 10 godina i specijalisti su mi isto pisali u nalaze "navodna" ozljeda, "navodna" nestabilnost...nitko mi nije vjerovao da me boli dok nisam zahtjevala dodatne pretrage.

Nakon toga "navodno" je nestalo iz nalaza ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ne ideš na fizikalnu lječenje je gotovo jer nema više ništa od kontrola,traži od svog doktora da te pošalje kod neurologa snimanje to je bockanje sa iglicama ili ultrazvuk mora se vidit oštečenje ligamenata.poslje godine dana ljećenja moraš zatražiti oštetu,traži nalaz psihijatra jer na to možeš nešto dobit.vuci se kako te psihički mući ta bol i da nemožeš spavat

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija