Jump to content

Dragovoljac i koeficijent 1,50


osamica

Preporučene objave

dragovoljac sam dr....od 20.09.o9 sam dobio rijesenje o profesionalnoj nesposobnosti 20 rat 80 civilno....1.12.09 sam dobio otkaz u poduzecu jer mi nisu u mogucnosti dati drugi posao...zadnje tri god sam bio na bolovanju...imam 15 god civilnog staza i tri rata...dali mi je koeficijent za izracun 1.5?kolika bi mi mogla bit mirovina?prosjek civilne place oko4800...nemam hrvi...hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav.

 

Duro možeš li mi šta odgovoriti za dragovoljce hvo-a kojima nije uzet koeficijent 1.85 kao dragovoljcima prilikom donošenja rješenja 2007god, podnio sam zahtjev 2008god. da mi preračunaju po statusu dragovoljca na koef.1.85 sa uvjerenjem iz ureda obrane o statusu dragovoljca.

Nema još nikakvog odgovora sad će pune 2 god. navodno traže uvjerenja iz 92,93 god. a vidi se iz ratnog puta pripadnost postrojbama od 20.09.1991 god.?

Da li možda znaš šta da učinim da mi priznaju moj status koji je neupitan po svim papirima koje posjedujem?

Hvla!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete se informirati kod referenat koji radi predmet gdje je zapelo, a možete i napisati žalbu Središnjoj službi HZMO u Zagrebu i navedite da ste taj zahtjev predali dana x PS HZMO u Y i izjavljujete žalbu jer po zahtjevu nije doneseno do sada rješenje, te tražite od Središnje službe da oni sami riješe stvar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

4gbr je napisao:

Dragovoljstvo nema nikakve veze sa mirovinom po čl. 6 a.Ona se ne obračunava po zakonu o braniteljima ni novom ni starom već po zakonu o umirovljenju DVO.

 

 

-kolega pa što ti nije jasno :-?

 

-znači mirovina 6a je mirovina za DVO koja ide po drugom zakonu i nema veze s koeficijentima 1,5 ili 1,85

 

-dok si u 6a nemaš pravo, malo potraži po prijašnjim postovima imaš super objašnjeno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija