Jump to content

Uredba vlade RH o načinu izračuna i visini sredstava za uzdržavanje stranaca u RH


vicenco

Preporučene objave

Dakle ja sam hrvat,hr državljanin u braku sa stranom državljankom i u tom braku imamo dijete koje je rođeno u HR, hr državljanin ...

 

Moja supruga treba sada po treči put produžavat boravak, sve ok , ali nas je šokirala ova uredba, a pogotovo mene kao HR državljanina,evo zašto:

 

1. Ako se Hr državljanin/ka vjenča za HR državljanku ili državljanina nitko ih nepita imate li novaca, mene/nas pitaju

 

2. po toj uredbi ja (ako samo ja radim ) ako imam jedno dijete ,moram imati min. 3250 kn plaču , ako imam dvoje dijece onda moram imati min. 3750 kn plaču , hr bračni parovi nemoraju imat ništa... znači li to da ja ako imam recimo 3500 kn plaču da onda moram pitat premijerku da li mogu imat drugo dijete ili da molim poslodavca na koljenima da mi podigne plaču :-?

 

3. ako nemam tih 3250 kn , onda moja supruga mora napustit RH i ostavit naše dijete ili da dijete ode sa njom, neznači li to rušenje obitelji i zlostavljanje dijeteta od strane vlade RH ? Ako u ustavu kaže da je obitelj pod posebnom zaštitom države , ne kršili se ovde ustav ? Ako konvencija UN-a o pravima dijeteta kaže da se dijete nesmije odvajat od roditelja ako zato nepostoje određeni uvjeti ( ovi sigurno ne ) ne krši li se tako i ta konvencija ?

 

4. traže da ako nemam plaču , da im donesem potvrdu od banke da imamo 12x3250 kn :-? znači li to da me država prisiljava :-? da dignem kredit ? i financijski me opelješe

 

Molim kolege pravnike sa foruma , da ako imaju vrimena da mi/nam protumače malo ovo ? Hvala

 

P.S ja sam poduzeja neke korake u svezi rušenja ove uredbe pa če da vidimo.

 

A ovaj uvjet ove uredbe sam mislim zadovoljija ,al gorčina ostaje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija