Jump to content

moja priča


ivololaribar

Preporučene objave

Dragovoljac bez statusa HRVI-a,oko 4 godine borbenog sektora,dijagnoze F43.1,F43.2,F41.2 i F22,sa priznatom bolesti PTSP kao posljedicom rata i na bolovanju oko 2 godine.Nedavno drugi put bio na Prvostupanjskoj komisiji i ponovo dobio odbijenicu,kažu da se po novom zakonu iz 11 mjeseca prošle godine po tim dijagnozama i sa tom bolesti ne može dobiti nikakva mirovina.Ima li netko od vas friška iskustva sa prvostupanjske komisije.Šta očekivati u budućnosti,da nas komisija vrati na posao a gazda nam uruči radne knjižice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam ja upućen:

Pošto nemate RVI, imaate pravo na civilnu mirovinu, u slučaju da mirovina iznosi manje od 1800 kuna, sa 100 i više dana borbenog sektora imate pravo na najnižu braniteljsku.

 

Ako je profesionalna nesposobnost onda je to 1880 kuna a ako je opća nesposobnost onda je to 2330 kuna.

Za civilnu mirovinu trebate imati 2 godine kontinuiranog liječenja i barem jedno bolničko liječenje (to je rečeno mom prijatelju koji je bio na komisiji prije cca mjesec dana).

 

Dakle sve su samo naklapnja, mislim da je još rano za prvi pravi primjer.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije točno da ne gledaju ono što je u svezi PTSP-a jer se prilikom vještačenja u HZMO-u gledaju svi nalazi i od PTSP i visokog krvnog tlaka itd. sukladno prijedlogu liječnika u obradi (tiskanica 1-IN...). A to koji se više ili manje gledaju ovisi od toga koja je bolest navedena kao glavna odnosno koje kao one koje bitno utječu na radnu spososbnost i one koje ne utječu na radnu sposobnost...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani ivilolaribar,

 

godinama već a tako i sada sve te komisije i povjerenstva nisu samo i prvenstveno medicinska tijela već su kao i sve ostalo u Državi političke ispostave.

Politička je odluka-da skratim ,dosta!Tko je jamio jamio.

Sad trenutno vještaci po regionalnim HZZO-ima ni sami ne znaju šta da rade.

Love nema i najradije bi da su svi zdravi.

Jer novi bolesni bi možda mogli ugroziti i neke zdrave.

Neka mi bog pomogne!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

savasavah je napisao:

Koliko sam ja upućen:

Pošto nemate RVI, imaate pravo na civilnu mirovinu, u slučaju da mirovina iznosi manje od 1800 kuna, sa 100 i više dana borbenog sektora imate pravo na najnižu braniteljsku.

 

Ako je profesionalna nesposobnost onda je to 1880 kuna a ako je opća nesposobnost onda je to 2330 kuna.

Za civilnu mirovinu trebate imati 2 godine kontinuiranog liječenja i barem jedno bolničko liječenje (to je rečeno mom prijatelju koji je bio na komisiji prije cca mjesec dana).

 

Dakle sve su samo naklapnja, mislim da je još rano za prvi pravi primjer.

 

Poštovani,kad kažete 2 godine kontinuiranog liječenja...mislite li baš na liječenje (pregledi kod psihijatra,bolničko lijećenje,psihotestovi) ili na 2 godine NEPREKIDNOG bolovanja?Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivololaribar je napisao:

ako oni kažu da od 21.11. PTSP nije osnov za dobivanje invalidske mirovine a meni je to bila početna dijagnoza kako onda proći na komisiji

To nije točno; PTSP kao i svaka druga promjena zdravstvenog stanja koja utječe na radnu sposobnost je osnov ( i prije i poslije 21.11.2009) za priznavanje prava na invalidksu mirovinu i na komisiji - vještačenju radne sposobnosti ćete proći onako kako PTSP utječe na vašu radnu sposobnost, ali poslije 21.11.2009 ne samo PTSP već bilo koja druga promjena zdravstvenog stanja ne može biti osnov za određivanje prava na invalidsku mirovinu ( u cijelosti ili dijelu...) po ZOPHBDR-u ukoliko nemate status HRVI-a.

 

i koja je svrha daljneg liječenja po toj dijagnozi ako je ne priznaju više.

Koliko ja znam po MKB-u PTSP još postoji i liječnici je "priznaju" kao i svi drugi u postupku priznavanja prava iz mirovinskog i zdravstvenog osiguranja ( liječnici, vještaci, pravnici ...) - a za svrhu daljnjeg liječenja i ako vam je odluka liječiti se ili ne samo u relaciji hoćete li dobiti invalidsku mirovinu i kakva (koliko kuna ...) će biti : najbolje bez komentara...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija