Jump to content

gori pod nogama hvala hitno!!!


hosovac

Preporučene objave

molim vas.

 

uvod: 17. veljače stigla mi je potvrda u mirovinsko sisak da sam dragovoljac-organizator otpora. 22. 2. 2010. g. hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje središnja služba u zagrebu piše odbijonicu za uvećanje mirovine po osnovi dragovoljac-organizator otpora. Odbionicu su mi napisali zato što im nije stigla iz siska potvrda koja dokazuje da sam dragovoljac-organizator otpora. u ovoj odbionici oni pišu: "Napominje se prvostupanjskom tijelu u Područnoj službi Sisak, da imenovani ispunjava uvjete kao pripadnik gardijske postrojbe HVO-e, na primjenu polaznog faktora 1,85 pri izračunu invalidske mirovine primjenom Ugovora HVO-e."

 

Uputa o pravnom lijeku:

 

"Prema članku 126. stavku 3. ZOMO, protiv ovoga rješenja može se podnijeti tužba Upravnom sudu Republike Hrvatske u Zagrebu. Tužba se podnosi u roku od 30 dana nakon primitka rješenja, i to neposredno spomenutom sudu. Tužbu treba podnijeti u dva primjerka i uz nju priložiti dva prijepisa rješenja protiv kojega se tužba podnosi. Ostale priloge uz tužbu treba također podnijeti u dva primjerka (prijepisa)."

(Ovo su mi napisali na odbionici od 22.2.2010.)

 

Ja bih Vas molio da me posavjetujete: 1. dal' da idem na tužbu i dal se to plaća (u veoma sam teškoj financijskoj situaciji.

2. Dal da idem na povećanje mirovine po osnovi koju su oni na rješenju napisali a ja vam ju ponovno pišem šta su napisali:

"Napominje se prvostupanjskom tijelu u Područnoj službi Sisak, da imenovani ispunjava uvjete kao pripadnik gardijske postrojbe HVO-e, na primjenu polaznog faktora 1,85 pri izračunu invalidske mirovine primjenom Ugovora HVO-e."

3. Ili mogu ići i na 1. i na 2.??! pa šta se prije riješi...

 

Inače ja bih volio da ostvarim povišicu po osnovi dragovoljac-organizator otpora (no jedno su želje drugo je stvarnost).

Molim Vas da mi predložite šta napraviti?

 

Puno puno hvala,

 

 

 

s poštovanjem hosovac

 

(da pojasnim: Mogu li ja prihvatiti napomenu od zagreba prema sisku da na osnovi učešća u gardijskim brigadama imam pravo na uvećanu mirovinu, a paralelno tužit da mi naprave po osnovi dragovoljca-organizator otpora? (veća mi je čast imati po osnovi dragovoljac-organizator otpora, ali sam isto u frci s novcima pa se tužba može razvuć na dvije godine..

 

puno puno hvala

s poštovanjem hosovac!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cilj je da dobiješ dragovoljački faktor.

po uputi drugostupanjskog tjela na faktor 1,85 imaš pravo pošto si dao dragovoljac bio pripadnik gardijske brigade.

ako ti HZMO Sisak odradi rješenje po naputku dobro

bitno da imaš faktor 1,85 i netroši uzalud energiju.

faktot 1,85 je najveći faktor.

 

dragovoljac organizator i nije neka funkcija ili dužnost

ali ako si obnašao dužnost zapovjednika(brigade ,bojne ,voda,...)

izvadi potvrdu u Uredu za obranu i priloži je zahtjevu za mirovinu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija