Jump to content

prisilna vožnja


i_medic

Preporučene objave

Imam jedno pitanje koje je vezano uz zakon o radu ali i zakon o sigurnosti prometa na cestama. Naime, u mojoj radnoj organizaciji je dosad na radnom mjestu vozaca bila zaposlena jedna osoba. Kako se jako cesto ide na sluzbena putovanja i potrebno je vise vozaca za sluzbena vizila, vozaci su bile osobe koje su sebe smatrale sposobnima za prevoziti kolege sa mjesta na mjesto. Tim osobama koje bi vozile, a kako to nije bilo u opisu njihovog radnog mjesta, poslodavac isplatio zakonsku naknadu za vožnju. Kako poslodavac zeli srezati troskove promjenio je pravilnik o radu, sto je jednim dijelom i predmet ovog pitanja, na nacin da ako on procijeni da neka osoba na radnom mjestu ne ispunjava satnicu moze ga svojevoljno staviti da obavlja i poslove vozača, a sve kako se ne bi vise placale naknade za sluzbenu voznju i prijevoz kolega. Pitam se je li to u skladu sa zakonom? Sto ako osoba kojoj se "naredi" da vozi, a naravno ima vozacku dozvolu te kategorije, odbije izvrsiti taj zadatak? Prijevoz kolega sluzbenim vozilom na sluzbeno putovanje nosi osredjenu odgovornost i ukoliko osoba to radi, a to nije u opisu njegovog radnog mjesta, samtram da za to treba dobiti zakon odredjenu naknadu. Molim inormaciju o eventualnom zakonskom sporenju gore navedene promjene pravilnika o radu... Ono sto sam nacuo jest da postoji nekakva zakonska podloga da ukoliko u radnoj organizaciji, a prema sistematizaciji radnih mjesta, postoji zaposlen određeni broj vozača koliki je naveden u sistematizaciji, poslodavac ne moze preaspodijeljivati koga hoce za obavljanje te vrste posla. Molim, tko zna nek pomogne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija