Jump to content

Imam li pravo na braniteljski status


Lega93

Preporučene objave

pozdrav...pravo na status hrvatskog branitelja u slučaju služenja vojnoga roka imao bi ako si vojni rok služio u ratnoj postrojbi pod uvjetom da si taj dio vojnog roka odslužio u zoni ratnoga djelovanja..tu su najčešče bile 111 brigada riječka,113 šibenska..itd...znači ako nisi služio vojni rok u zoni borbenog sektora neostvaruješ status hrvatskoga branitelja..to što si bio ročni vojnik nema veze sa statusom hrvatskoga branitelja i domovinskim ratom..kao ni te čistačice i tajnice koje su nažalost dobile taj status..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam šta bih ti napisao iskreno...neznam na kojem ratištu si bio..šta si obnašao..ali da bi dobio taj status kao ročni vojnik morao si biti u ratnoj postrojbi i na terenu...jer ja imam jedan dio priznat sudjelovanja pod domovinski rat kao ročni vojnik..ali sa odgulio 6 mjeseci u 111 brigadi na položajima oko gospiča,ličkog osika,perušiča..držali liniju u smjenama isto kao i ostali pripadnici te postrojbe..znači puška u ruci i rov..i da..dobivao sam ratni dodatak..dnevnice..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Duro,

jos jedna nepravda u nizu nepravdi,ako ništa ostale su mi slike iz rata.

Mislim da je netko kao redovan vojnik tih ratnih godina definitivno zasluzio status branitelja,samim tim što je bio pod oružjem.

Ako cemo dijeliti branitelje po zaslugama onda možemo i ovako:

Netko je bio u rovu, tenku i izravno ukljucen u borbe a netko je dovozio granate, hranu itd, a netko je radio u skaldištu, razlike su očite a status isti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lega93 je napisao:

Hvala Duro,

jos jedna nepravda u nizu nepravdi,ako ništa ostale su mi slike iz rata.

Mislim da je netko kao redovan vojnik tih ratnih godina definitivno zasluzio status branitelja,samim tim što je bio pod oružjem.

Ako cemo dijeliti branitelje po zaslugama onda možemo i ovako:

Netko je bio u rovu, tenku i izravno ukljucen u borbe a netko je dovozio granate, hranu itd, a netko je radio u skaldištu, razlike su očite a status isti.

 

Još jedan u nizu bisera,a po čemu bi ti htio bit kao ročnik branitelj jer si imao zaduženo naoružanje?Branitelj= čovjek koji se s nekim bori,odnosno brani nešto od nečega,sudionik borbene zadaće ,

ročnik= redov= vojnik na odsluženju vojnog roka bez borbenog zadatka,

onda najbolje da i zaštitarima priznamo status branitelja kao i svakom ročniku na straži recimo jer je straža jedini borbeni zadatak u miru... :smijeh: ne zamjeri ali bit branitelj je nešto sasvim drugo od ročnog sastava,osim u slučaju kad je ročnik kako je neko gore naveo,uključen preko svoje postrojbe u borbene zadaće na terenu,rjetko je to bilo tako ali ih je bilo.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zng-a,

u tomu i jest stvar, a to je da je svatko onaj tko je u vrijeme rata stajao sa puškom ispred kakve zgrade i doslovno držao stražu,dobio braniteljski status baš zbog toga što je tu zgradu čuvao za vrijeme rata,kako si mi objasnio definiciju branitelja, branitelj=netko tko nekoga brani, pa koga je branila recimo nekakva čistačica,da li i tu vrijedi ovo

metla=čistačica=braniteljski status

vojnik=redovan vojnik=pušiona

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo si zabrijao,sinko

nismo pominjali čistačicu nego tvoj vojni rok i mogućnost da se prikažeš kao branitelj,ove stvari koje tebe tište hebu i nas BRANITELJE,sory ali ne bih ti nikad dodijelio status BRANITELJA ako si bio ročnik,a nisi bio u tkz. borbenom sektoru,ali ako te boli to da je neko pravo ostvario nemoralno itd. vjeruj mi na rječ bolje da ne ideš na spiku ako je on zašto nebi i ja,kad tad ćeš se pokajati što si uzeo nešto što te ne pripada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zng-a,

ništa ja nisam zabrijao,ja sam samo ukazao na nepravdu koja je učinjena ročnicima koji su služili vojni rok za vrijeme rata a ne nakon rata.

Ti naravno imaš pravo na svoj stav kako sam pročitao u jednom od tvojih postova zalažeš se i za stranku branitelja(vjerovatno imaš svoj razlog i interes za to),a vidiš meni je to smiješno.Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija