Jump to content

Šamar


bobby

Preporučene objave

Uzevši u obzir da je Ana Anić ošamarila Mariju Marijić u kući ili stanu, da nisu vikale i da nije bilo svjedoka, da Marija Marijić nema vidljivih ozlijeda, ne vidim kako bi se sam događaj dokazao u smislu narušavanja javnog reda i mira.

 

Eentualno da je Ana Anić prije udarca bila u svađi s Marijom Marijić pa ju izvrijeđala, ali treba uzeti u obzir da je možda došlo do retorzije, pa je Marija Marijić dobila i šamarčinu. :-D

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je Marija odmah otišla liječniku i ovaj konstatira crvenilo na lijevoj/desnoj strani lica, ili lagano natučenje lica ili modricu, ili ako je Ana imala na ruci slučajno prsten pa ju pri tome ogrebla, zarezala po licu, ili je nastao od udarca krvni podljev...postojat će medicinska dokumentacija, a iz nje da se radi o (lakoj) tjelesnoj ozljedi iz čl. 98 KZ

ako takvih (vidljivih) tragova nema (nije dovoljno osjećanje boli na strani Marije) radilo bi se o uvredi iz čl. 199 KZ.

 

sve dakle ovisi o intenzitetu šamara..

 

a ovisi i o mjestu i uvjetima gdje je došlo do šamara, da li je tko bio prisutan i vidio (ovo posebno za uvredu, jer time bi Marija lakše dokazala povredu svoga dostojanstva) a Ana bi drugi puta pazila na koga podiže ruku..

 

jednako, ako je to bilo u kakvom kafiću, u disku, na ulici, u trgovini i ako je intervenirala policija, bilo bi i narušavanje javnog reda i mira..

 

ovo je pitanje na koje se ne može odgovoriti - to je to i ništa više..

jer, budimo realni, nije životno da Ana iz čista mira ošamari Mariju,

da ova stoji i prima mirno taj šamar,

da između njih prethodno nije bilo nikakvog razgovora ili svađe,

da u tih par trenutaka nisu jedna drugoj uputile niti jednu jedinu riječ, a ako je već Ani došlo da ošamari Mariju, sigurna sam da ju pri tome nije samo ošamarila, već je to popratila i kakvom psovkom, uvredljivom riječi...

a Marija nakon šamara (žensko je zaboga) morala je uzvratiti bar riječima...

 

ja mislim da su se one ipak počerupale, da nakon toga ne razgovaraju, da je puklo prijateljstvo i tračaju jedna drugu na sva usta...

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija