Jump to content

ovršni postupak HT-Hanzekovic i partneri


madampiano

Preporučene objave

Molila bih vas objašnjenje slijedećeg pisma koje smo primili 05.02.2010. g.

 

Po nalogu HT-a, a u svezi ovršnog postupka koji se vodi kod JB Hanžeković i Škaričić-Šinkić pod posl.br. xxxx/07, dugujemo glavnicu,kamate,te troškove postupka. Rok otplate je 8 dana, ili dogovor o obročnoj otplati kod odvjetničkog društva. U protivnom slijedi nalog stranke voditi ovršni postupak do potpunog podmirenja dugova, te će biti prisiljeni nastaviti sa ovršnim postupkom što će izazvati dodatne troškove.

 

Zanima me da li je ovo ovršni prijedlog, ili?

I ukoliko se nismo žalili na zastaru ( 1. g. od dospijeća plaćanja računa ) u roku od 8 dana od primitka pošiljke da li ovo postaje pravomoćno?

I da li onda imamo i dalje pravo na obročno plaćanje u istom navedenom iznos, ili će ići sa nekim daljnjim većim potraživanjima s obzirom na nepoštivanje roka?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

madampiano je napisao:

Molila bih vas objašnjenje slijedećeg pisma koje smo primili 05.02.2010. g.

 

Po nalogu HT-a, a u svezi ovršnog postupka koji se vodi kod JB Hanžeković i Škaričić-Šinkić pod posl.br. xxxx/07, dugujemo glavnicu,kamate,te troškove postupka. Rok otplate je 8 dana, ili dogovor o obročnoj otplati kod odvjetničkog društva. U protivnom slijedi nalog stranke voditi ovršni postupak do potpunog podmirenja dugova, te će biti prisiljeni nastaviti sa ovršnim postupkom što će izazvati dodatne troškove.

 

Zanima me da li je ovo ovršni prijedlog, ili?

I ukoliko se nismo žalili na zastaru ( 1. g. od dospijeća plaćanja računa ) u roku od 8 dana od primitka pošiljke da li ovo postaje pravomoćno?

I da li onda imamo i dalje pravo na obročno plaćanje u istom navedenom iznos, ili će ići sa nekim daljnjim većim potraživanjima s obzirom na nepoštivanje roka?

 

Hvala

 

Pretpostavljam da ste od odvjetničkog ureda, a koji je opunomočenik HT-a dobili opomenu pred pokretanje ovrhe jer niste naveli od koga ste dopis primili. Ovršni prijedlog morate primiti od JB koji donosi reješenje i na njega imate rok prigovora u roku 8 dana od primitka. Napišite od koga ste dobili dopis. Ukoliko se protiv ovršnog prijedloga ne uloži prigovor da je nastupila zastara isto postaje pravomočno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam ja razumijela, ispravite me ako je krivo, da imam pravo uložiti prigovor, pošto je došlo do zastare, i time se osloboditi plaćanja? Ukoliko tim prigovorom samo produžujem spor i nemam šanse osloboditi se plaćanja, onda zaista nema smisla prigovarati :) Pojasnite mi što točno tim prigovorom mogu dobiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

madampiano je napisao:

Koliko sam ja razumijela, ispravite me ako je krivo, da imam pravo uložiti prigovor, pošto je došlo do zastare, i time se osloboditi plaćanja? Ukoliko tim prigovorom samo produžujem spor i nemam šanse osloboditi se plaćanja, onda zaista nema smisla prigovarati :) Pojasnite mi što točno tim prigovorom mogu dobiti?

 

Ukoliko je prošlo više od 1 godine od dospječa plačanja računa nastupila je zastara. No to ne sprječava ovrhovoditelja da pokrene ovršni prijedlog i ukoliko ne uložite prigovor na okolnosti zastare ista če postati pravomočna i ovrhovoditelj če se moči naplatiti.

Prigovorom čete dobiti to da se ovrha stavi van snage te od suda obavjest vjerovatno bez zakazivanja parnice da je nastupila zastara pokretanja ovršnog postupka te da se ovrha obustavlja ili čete eventualno dobiti poziv za parnicu gdje čete se lako obraniti s obzirom da je nastupila zastara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

madampiano je napisao:

Hvala Vam na informacijama!

Dakle, čekam ovršni prijedlog i pozivam se na zastaru. Da li nešto posebno treba navesti prilikom tog prigovora na zastaru (neki članak zakona,ili?)?

 

U prigovoru napišite "prigovaram u cjelosti" te u nastavku navedite da je nastupila zastara pokretanja ovršnog postupka s obzirom da je prošlo više od j godine od dospječa plačanja računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

madampiano je napisao:

Oprostite, ali imam, nadam se, samo još jedno pitanje -

Za prigovor na zastaru je vjerojatno i potreban dokaz (zadnji račun), ili se može bez toga? Ne posjedujem apsolutno nikakvu papirologiju vezano za slučaj, nažalost.

 

U privitku ovršnog prijedloga ako ga budete uopče dobili mora biti vjerodostojna isprava (računi, izvod iz poslovnih knjiga) na temelju čega je pokrenut ovršni postupak te če po tome biti vidljivo da li je nastupila zastara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija