Jump to content

Zamjena novčane kazne


sski001

Preporučene objave

Poštovanje!

 

Dobio sam Obavezni prekršajni nalog zbog počinjenog prekršaja iz čl.82. st.1. toč. 12 ZSPC, kažnjiv po čl.83. st. 3. istog zakona sa novčanom kaznom u iznosu od 700 kn. Kaznu moram platiti u roku 8 dana policijskoj postaji priloženom uplatnicom. Protiv ovog naloga imam pravo žalbe u roku 8 dana nadležnom prekršajnom sudu.

 

Prekršaj sam počinio jer sam stao sa osobnim vozilom na parkirno mjesto predviđeno za osobe sa invaliditetom (što ne osporavam), zato jer mi je djetetu pozlio, pa sam stao da ne povrača u autu.

Na dobiveni zapisnik Zagrebparkinga sam se žalio u roku na navedenu adresu, ali navodi iz prigovora nisu uvaženi.

 

Činjenica je da sam prekršaj počinio, ali obzirom na okolnosti pod kojima je došlo do počinjenja prekršaja, te obzirom da nemam kaznenih bodova, odnosno da nisam kažnjavan (niti prekršajno, niti kazneno) zanima me da li postoji zakonska mogućnost tražiti da se novčana kazna zamijeniti za opomenu, društveno koristan rad ili nešto slično.

 

Ne bi htio povečavati troškove mogućim sudskim postupkom, ako ne postoji zakonska mogućnost za tako nešto.

 

Sve informacije ili iskustva su više nego dobrodošla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija