Jump to content

Prebijanje ili plaćanje PDV-a


ridamir

Preporučene objave

Poštovana !

Još jednom zahvaljujem na super brzom odgovoru na moje prvo pitanje. :palac:

Imam još jedno :

supruga je kupila osobni automobil dok je imala obrt (agenc.za nekretnine) na koji je dobila povrat PDV-a.

Obrt je zatvorila 05.02.

Knjigovodja je rekla da će taj neplaćeni PDV prebiti sa povratom koji treba dobiti za drugo tromjesečje (dakle u 6.mj.).

Ponudili smo automobil auto-kući, koja će ga uzeti, a u zamjenu će nam dati kombi vozilo iste vrijednosti koji će biti na ime supruge (kao i osobni automobil), a koji je takodjer u sustavu PDV-a, a ona će ga unijeti u obrt koji osnivamo.

S obzirom da su cijene iste, zanima nas da li trebamo prilikom zamjene platiti PDV i koji (na osobni aut. ili kombi).

Napominjem ukoliko je bitno da su iste vrijednosti, da je obrt zatvoren, dakle ne može izdati račun i da neće biti nikakvih novčanih transakcija, odnosno čista zamjena sa auto kućom.

Unaprijed Vam se zahvaljujem. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispričavam se, zaboravio sam još nešto pitati, onaj trgovački obrt ću osnovati ja na svoje ime, može li supruga koja je zatvorila svoj (ima cca 13000 kn duga doprinosa, koje ćemo uplatiti za koji mjesec) biti suosnivač u ovom, kako bi mogla unijeti kombi, ili ako ne, kako da mi iznajmi kombi (ugovor o najmu ili nešto treće) da ga mogu koristiti.

Još jednom unaprijed hvala.

Poštovanje ! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija