Jump to content

Služnost prolaza vozilom


bells

Preporučene objave

Kako da ostvarim pravo služnosti prolaska u dvorište. Naime radi se o nekadašnjoj zajedničkoj čestici koja je sada podijeljena na dva dijela u kojoj se na mojoj cestici nalazi kuća, te je do međe susjedanoj prolaz od 1,30 metara. Kako je prije do susjeda također bila kućaa do ulice , susjeda je koristila služnost prolaza kroz moju česticu. Kuća je srušena prije deset godina i prostor na susjedovoj čestici je slobodan za ulaz. Interesira me na koji način da ja ostvarim služnost prolaza koji koristim već desetak godina u širini od jednog metra i dužini dvadesetak metara. To mi je jedini način ulaska vozilom. Napominjem da se susjeda nije nikada protivila mom prelasku, te je i sama i dalje korislila uređen prolaz na mojoj čestici. Pošto nasljednica namjerava prodati navedenu česticu na koji način mogu sebi osigurati prolaz u dvorište, te se i ograditi naravno uz odobrenje nasljednice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija