Jump to content

Tko su to nasljednici prvoga nasljednog reda???


zoranos

Preporučene objave

Naravno pitam to zbog poreza. Nasljedio sam stan od pokojnog djede. I sada ne nekom mjestu nadjem da pise da i unuci spadaju u taj prvi red, a kada sam zvao stambeno oko promjene vlasnika tako mi kazu da nisam ..... gdje se to tocno definira tko je a tko nije????

 

Bonus pitanje - ugovor o dozivotnom uzdrzavanju.

Sta nakon smrti djeda moram napraviti? Samo upisati u zemljisne knjige ili jos nesto - nemam bas nikakva znanja o tome pa molim za malo pomoci (moram i osobnu mijenjati jer sada mjenjam prebivaliste i ne znam sto prvo moram - gubim se)

 

Hvala :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

U ostavinskoj raspravi utvrditi će se da je časom smrti temeljem ugovora o doživotnom uzdržavanju imovina iz ugovora prešla na Vas i da se ta imovina ne dijeli .

Podnijeti ćete zahtjev za uknjižbu prava vlasništva u gruntovnici mjesta gdje nekretnine leže , kao dokaz priložiti ćete rješenje o nasljeđivanju i ovjerenu kopiju ugovora o doživotnom uzdržavanju .Ovjerite više preslika tog ugovora kod javnog bilježnika tako da original uvijek ostane kod Vas.

Kada mijenjate osobnu ,tražite od MUP-a potvrdu o mjestu stanovanja do promjene .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija