Jump to content

hrvanje s vragom


muckalica

Preporučene objave

Lijepo pozdrav svima,ako nisam u ispravan forum upisao temu molio bih admina, da ju stavi na pravo mjesto.

 

Naime radi se o jednom mom problemu odnosno problemu stanara zgrade u zagrebu,ali pošto oni nisu sigurni ja sam se primio posla da pokušam riješiti jedan problem.Naime radi se o tome,da preko puta naše zgrade radi jedan restoran.Reći ćete ništa neobično,i ne bi bilo da taj reastoran odnosno njegovi gosti ne stvaraju nered,odnosno vrlo blizu zadnjeg dijela zgrade je vlasnik uzeo dio zemljišta za parking i pri odlasku gostiju iz restorana vrlo često vrište puštaju muziku uiz auta itd.Ispočetka sam zvao policiju ali meni se čini da čak nije policija ni došla.Uglavnom mjesećno 10 poziva sigurno što na 92 ,što direktno stanici.Vidio sam da od toga ništa pa sam krenuo drugim putem.Dobio sam savjet da se obratim državnom inspektoratu,da mi oni mogu pomoći.Naslušao sam se svakavih priča o inspektoratu uglavnom dobrih zatviorili ovaj resrtoran gledaju na svaku sitnicu zatvaraju svakoga za svaki prekršaj,ovo ono.I tako prijavim ja njih za kršenje radnog vremea,i sav sretan čekam jutro da vidim kad će pečat bit na vratim,ali ništa.Mailom dobijem odgovor da je insp.bio u dva navrata navratio pola sta nakon radnog vremena i svaki put je restoran bio zatvoren :-( ?!Kako baš kad je on dolazio neobićno zaista.U međuvremenu sam dobio neke dojave da ta zgrada nije nešto na čisto sa nekim stvarima građevinsko pravno tako nešto.I ne bio ja lijen,nađem na netu u gruntovnici da posebni dijelovi nekretnine-lokali,nisu u skladu sa građevinskom dozvolom!Naučim ja i šta su minimalni teh.uvjeti,a u tom zakon za dobivanje uvjeta glasi da objekt mora imatu uporabnu dozvolu da bi uopće mogao raditi!Nazovem ja gradski ured za gospodarstvo i to počinju muke.Em žena ne razumije šta ju pitam,em uopće ne želi saslušati već trvdi da nije potrebna uporabna ja ju kažem da je potrebna da imam zakon ispred sebe i da znam kad je zgrada građena točnu godinu,i ona opet uz sve moje argumente da ne treba uporabna već samo uvjerenje da je zgrada u skladu s građ.međutim zgrada odnosno poslovni objekti nisu u usjkladu piše sve crno na bijelo!Pošalje me na ministarstvo graditeljstva oni mi tamo kažu da je potrebno uvjerenje koje je isto kao uprobana dozvola.Lud zbunjenog.Zovem gradski odsjek za gradiljestvo obasnim sve lijepo ženi žena mi kaže da pišem njima da mi pošalju sve akte vezane uz građevinu-objekt i da mi se predoći dozvola za namjenu.E sad mene zanima da li netko bolje razumije od mene kakve su to zapravo dokumente koje ja trebam od njih?Za moj pojam ako poslovni prostor nije u skladu za dozvolom to je za mene ad acta,koliko ja shvaćam ne postoji nikakva finesa kojom si oni dobili uporabnu dozvolu.Međutim meni se čini da su oni u ovom slučaju preskoćili uvjet za izdavanje minimalnih teh uvjeta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija