Jump to content

Oporuka ili sto vec...


davor1984

Preporučene objave

Ovako, imam 25 godina i 2 stana na svoje ime.

Zanima me, za svaki slucaj, danasnjim tempom zivota se nikada ne zna, kakva je procedura oko toga da napisem oporuku ili u biti sto mogu napisati da se ne moze osporiti.

Znam da se opotuka moze osporiti, te znam da ljudi obicno prave ugovor o dozivotnom uzdrzavanju,i da se to ne moze osporiti tj.traziti nuzni dio?

 

A sto ja sa svojim godina mogu?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao punoljetna osoba možete načiniti bilo koji od dokumenata koje navodite bez ikakvih ograničenja. Ne postoji minimalna potrebna starost za oporučivanje ili sklapanje ugovora u vezi s nasljedstvom povrh općih odredbi da osoba mora biti punoljeta, a - štoviše - kad je riječ o oporuci, oporuku može napraviti svaka osoba sposobna za rasuđivanje koja je navršila 16 godina života.

 

Što se tiče načina sastavljanja oporuke, pogledajte Zakon o nasljeđivanju, a o ugovorima o dosmrtnom i doživotnom uzdržavanju ima dosta i na Legalisu.

 

Doduše, sklapanje ugovora o uzdžavanju bi bilo malo neobično ako biste se još godinama sami brinuli o sebi, pa bi se mogući osporavatelj takvog ugovora vjerojatno lakše odlučio na pobijanje, ali to samo po sebi ne znači da bi u tome i uspio.

 

No, ne postoji akt koji se ne može pobijati, razlika je samo u vjerojatnosti da se u tome i uspije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija