Jump to content

Trudnoća- komplikacije, rad na određeno, godišnji...


Toples

Preporučene objave

Evo specifičan slučaj s datumima. Ako netko ZNA, a ne da misli da zna, molim da mi pomogne riješiti problem.

 

Moja bolja polovica je trudna, nažalost došlo je do komplikacija u trudnoći i sada je doma.

 

Radila je 7,5 mjeseci kao zamjena za nekog tko je zaposlen za stalno (tj. radi "do povratka XY na radno mjesto"), a taj XY će se vratit na posao 1.7.

 

Termin poroda je 13.10.

 

Pitanja:

1. Dokle maksimalno može dobivati naknadu s HZZO za komplikacije ??? Negdje sam pročitao da je to 30 dana nakon prestanka radnog odnosa. Jel to to???

 

2. Što je s godišnjim odmorom kojeg je zaslužila (jer je radila 6 mjeseci) tj. kada ga može/mora iskoristiti -da li ga mora iskoristiti prije 1.7. ili ga može iskoristiti nakon što prestane dobivati potporu s HZZOa???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) na bolovanju može biti do dana stupanja na rodiljni, ovisno o medicinskoj indikaciji, s nadoknadom plaće od cca 850 kn, dakle i duže od tih 30 dana od dana prestanka radnog odnosa (isteka ugovora na određeno vrijeme)

 

2) zaboravi godišnji ukoliko je privremeno nesposobna za rad

 

3) po isteku radnog odnosa obavezno se u roku od 30 dana prijavljuje kod HZZO, a nakon što bolovanje završi kao nezaposlena osoba i kod HZZZ (zbog staža osiguranja)

 

4) nakon svega navedenog pod 1) 2) i 3) ostvaruje pravo na rodiljnu naknadu od 1.663 kn cca godinu dana........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija