Jump to content

Prislina naplata


markos

Preporučene objave

Pozdrav ljudi, vjerojatno je do sad bilo masu ovih tema, al nemam baš vremena sad tražit, pa ako moderatoru smeta nek prebaci u odgovatajuce mjesto...

 

Ovako stvari stoje...

 

Evo ovako, imam jednu prekršajnu prijavu "remecenje javnog reda i mira" 15.03. prošle godine...kazna je u iznosu od 150 eura...

 

Kaznu nisam platio...

 

Žalio se nisam, nakon 2 mjeseca dobio sam presudu na kucnu adresu s uplatnicom, u presudi piše...

 

 

"Ukoliko izrečena novčana kazna ne bude u cijelosti ili djelomično plaćena, ista će temeljem članka 34.st 1. i 2. PZ prisilno naplatit. Ukoliko se novčana kazna u cijelosti ili djelomično ne naplati ni prisilno od godine dana od kada je nadležno tijelo primilo to za zahtejv, novčana kazna se zamjenjuje mjerom zatvora u trajanju 4 dana"

 

Znači u onih prvih 30 dana nisam platio ništa, godinu dana "prisilne" naplate je kako stvari stoje prošlo...šta sad čeka se red za u zatvor ili ?

 

Ono što me interesira da li prisilnu naplatu može izvršit Porezna uprava, tako da mi skinu novce s bankovnog računa ili ne...

 

Jer prošlo ljeto vidio sam da imam tisucu i nesto kuna manje na racunu, al ne mogu znati jel to od porezne, al ako tako izvršavaju prisilne naplate vjerojatno je...

 

Postoji li mogucnost da se vidi jeli porezna skidala novce s racuna, dali oni moraju davat obavijest ukoliko tu učine ili ne?

 

Ukoliko nisu izvršili prisilnu naplatu...ide li se direkt u zatvor, znači dođu po tebe i skupe te, ili postoji mogucnost plaćanja do zadnjeg trenutka?

 

Kada presuda postaje pravomoćna, od trenutka kad sam primio poštu doma ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Samo pravomoćna presuda ide na prisilnu naplatu, a nenaplaćenu kaznu sud preinači u zatvorsku te izdaje dovedbeni nalog i daje policiji na izvršavanje koja vas može pokupiti bilo gdje vani.

 

Uplatnica je sastavni dio tog dovedbenog naloga, te se njenim plaćanjem postupanje po dovedbenom nalogu obustavlja.

 

Hvala...

 

No kada, presuda postaje pravomoćna?

I može li porezna uprava izvršit naplatu, tako da skine s računa novce?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija