Jump to content

Lažno potpisivanje......molim savjet


posavec

Preporučene objave

Pošto sam relativno novi na forumu molio bih pomoć i savjet. Kao član obitelji imam saznanja da je osoba A napisala jednu lažnu prijavu i potpisala imenom i prezimenom osobu B . Na prijavi je prepoznat rukopis te osobe A čak i na imenu i prezimenu osobe B u potpisu. Osoba B ne zna za tu krivotvorinu i iz određenih razloga ne može to saznati ( nemogućnost našeg osobnog kontakta). Moje pitanje glasi : Da li ja kao osoba C koja je saznala za to kazneno djelo mogu podnijeti Kaznenu prijavu , po kojem je to članu KZ i koliko vremena smije proteći od tog saznanja do prijave da bi prijava bila pravovaljana . Ja kao laik mislim da je to krivotvorenje potpisa i koliko je uopće teško to kazneno djelo , moguće je vrlo lako sve dokazati jer poznajem rukopise i potpise obadvije osobe. Da li po prijavi ODO pokreće postupak po službenoj dužnosti ili ću ja morati pokrenuti privatnom tužbom . Unaprijed hvala na stručnom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija