Jump to content

Zadruga....par pitanja


duhhh

Preporučene objave

Eto ako netko ima iskustva sa zadrugom

 

Skupilo se nas troje i osnovali bi zadrugu. Dvoje smo u stalnom radnom odnosu,jedan je na zavodu za zapošljavanje.

Otvorili bi zadrugu koja bi imala registrirane djelatnosti za servis računala i prodaju računalne i uredske opreme.

 

e sad pitanja ;)

 

1. Moraju li zadrugari biti zaposleni u zadruzi?

Tj. smijem li ja kao zadrugar i upravitelj raditi na prodajnom mjestu zadruge a da nisam prijavljen kao radnik?

 

2. Smije li zadrugar koji je na zavodu za zaposljavanje raditi u servisu, a da ne placa mirovinsko i zdravstveno?

 

3. Smije li sjedište zadruge biti prodavaonica, i može li zadruga imati prodajno mjesto a da nema niti jednog zaposlenog.

 

Hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Molio bih da netko odgovori na pitanja o zadruzi,

 

Mene još zanima, ako propadne zadruga, da li se odgovara sa unešenom imovinom kao društvo kapitala ili kao društvo osoba svime što imaš pa te se može teretit kao fizičku osobu za dugove ili što se sve ne može dogoditi?

 

I da li se može biti zadrugar i nezaposlen? Da imam pravo potpisa i sve, a nezaposlen dok ne odlučimo drugačije?

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija