Jump to content

vjerujem da nisam kriv ali vozio pod utjecajem alkohola


mulacnakvadrat

Preporučene objave

Molim za par savjeta i odgovora.

 

Prije par dana bio sam sudionik prometne nesreće.

Skretao sam u sporednu ulicu i tom prilikom me je udarilo vozilo koje je iz te iste ulice izlazilo na glavnu u smjer iz kojeg sam ja dolazio.

Moram napomenuti da sam se bio zaustavio na trotoaru na par minuta nekoliko metara prije sporedne ulice.

Uključio sam se u promet ispred vozila koje je bilo iza mene nekih 15 metara i krenuo u skretanje u lijevo. Tada sam primijetio da iz sporedne ulice ide vozilo, vozač gleda u desnu stranu prema vozilu iza mene. Zatrubio sam i zakočio. Mislim da me vozač nije vidio dok nije udario u mene. Udarac je u visini prednjeg lijevog kotača. Da nisam zakočio vjerojatno bi me udario u moja ili vrata iza.

 

Maknuli smo se s mjesta sudara

Vozač tvrdi da sam ja kriv.

Pokušavam ga uvjeriti da nije u pravu i on poziva policiju.

Izmijenili smo sve potrebne podatke.

 

Da ne duljim dalje došlo je uviđaja na koji sam pristao pošto sam poslije ručka popio samo jedno pivo. No kada sam napuhao 0,64 s popustom 0.54 vilica mi je pala do poda. Rekao sam da sam popio jedno pivo. Tek kasnije sam se sjetio da sam oko podneva već popio jedno. Senilija.

 

Dozvolu imam preko 30 godina. Bez ijednog prekršaja.

 

Ono što mene interesira.

Tko je u ovom slučaju kriv?

Ako je drugi vozač kriv, da li mogu naplatiti štetu od njegovog osiguranja?

Kako da se postavim na saslušanju?

 

Pošto stvarno nemam iskustva s tim, što još mogu očekivati?

 

Lijep pozdrav i unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa bez uvida u zapisnik.

 

Prilikom uključivanja u promet ste dužni propustiti sve, ali pitanje je da li je policija uopće stavila u zapisnik to uključivanje.

 

Ukoliko okrive drugog vozača vi dobijate samo kaznu od 1.000 kuna za alkohol, a svoju štetu naplaćujete sa njegove police.

 

Ukoliko okrive vas, napravili ste stjecaj prekršaja uključivanja u promet sa prometnom nesrećom + alkohol, svoju štetu podmirujete sami, drugo vozilo svoju štetu naplaćuje sa vaše police, a vaš osiguravatelj će u roku od 5 godina od isplate štete od vas regresno potraživati isplaćen iznos za štetu drugog vozila - zbog one pive viška.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija