Jump to content

Žalba na prvostupanjsku presudu


dani7

Preporučene objave

Poštovani,

Molim pomoć,

Prošle godine skrivila sam prometnu nesreću i to na način da sam oduzela prednost motoristu koji je zaobilazeći me pao(nije bilo kontakta).pisala sam prigovor na prekršajni nalog kojim sam bila dužna platiti 4000kn i 6mj.bez vozačke,i nakon što sam išla kod suca za prekršaje došla mi je presuda na 2500kn.e sada...to mi je prvi prekršaj, studentica sam i ostala bez posla u 1mj. i stvarno nemam uvjeta za platiti kaznu, pa samhtjela zamoliti za savjet ako se isplati pisati žalba Visokom prekršajnom sudu u Zg, i kako bi trebala izgledati?bojim se da mi nebi povećali kaznu, i dali da zamolim oduzimanje vozačke umjesto novčane kazne jer bi mi trenutno to lakše palo?

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na savjetu, ali problem je u tome što trenutno nemam ni za obročno plaćanje, i zato sam mislila poslati žalbu da dobijem na vremenu, pa se možda u međuvremenu se zaposlim i budem mogla platiti. u uputi o prvnom lijeku piše da imam pravo žalbe pa sam mislila priložiti i uvjerenje s biroa o nezaposlenosti i zamoliti odgodu plaćanja dok se ne zaposlim ili sl...

LP,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda slijedi zatvor.

 

Čovjek se razbio na motoru zbog vas, jadan doživio i traumu, a vi bi najradije i od njega pokupili pare da možete.

 

Po pravomoćnosti rješenja o zamjenu novčane kazne u zatvorsku, slijedi dovedbeni nalog, policija na vrata pa se odlučite koji su vam prioriteti u životu.

 

Završavam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma šta ti pričaš????tko je rekao da bi pokupila pare od njega da mogu???ja bi da imam para njemu platila za traumu najrađe ali nemam trenutno.znam da sam pogriješila ali kako kažem trenutno nemam para što ne znači da neću imati za par mjeseci...tražila sam savjet a ne čitanje bukvice šta se javljaš ako nemaš pametnog odgovora???nemaš pojma kako se i ovako osjećam zbog cijelog slučaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po načelu Reformatio in peius, Visoki prekršajni sud vam neće izreći strožu kaznu.

Proći će neko vrijeme u kojem će kaznu pokušati prisilno naplatiti, a onda nakon toga, u slučaju nuspjele naplate, sud izdaje dovedbeni nalog, a po vas dolazi policija.

To može biti za mjesec dana, može biti za pola godine, nema pravila.

Žalbom na VPS kupujete vrijeme, pokušajte skupiti novac, jer će te prije upućivanja na izdžavanje kazne imati priliku platiti kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dani7 je napisao:

Poštovani,

Molim pomoć,

Prošle godine skrivila sam prometnu nesreću i to na način da sam oduzela prednost motoristu koji je zaobilazeći me pao(nije bilo kontakta).pisala sam prigovor na prekršajni nalog kojim sam bila dužna platiti 4000kn i 6mj.bez vozačke,i nakon što sam išla kod suca za prekršaje došla mi je presuda na 2500kn.e sada...to mi je prvi prekršaj, studentica sam i ostala bez posla u 1mj. i stvarno nemam uvjeta za platiti kaznu, pa samhtjela zamoliti za savjet ako se isplati pisati žalba Visokom prekršajnom sudu u Zg, i kako bi trebala izgledati?bojim se da mi nebi povećali kaznu, i dali da zamolim oduzimanje vozačke umjesto novčane kazne jer bi mi trenutno to lakše palo?

Hvala unaprijed

 

Malo mi je nejasan ovaj dio :pisala sam prigovor na prekršajni nalog kojim sam bila dužna platiti 4000kn i 6mj.bez vozačke,i nakon što sam išla kod suca za prekršaje došla mi je presuda na 2500kn.

 

Od koga ste dobili prekršajni nalog na 4000 kn i 6mj.bez vozačke?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo sam od prkršajnog suda dobila prekršajni nalog pa sam uložila prigovor,i dobila poziv za sud i sada mi je došla presuda na kojoj piše da imam pravo žalbe Visokom sudu u Zg.

Ja bi drage volje to platila ali trenutno nisam u mogućnosti ali aktivno tražim posao i nadam se da ću uskoro naći nešto i moći platiti, znam da će mi žalba vjerovatno biti odbijena ali mi je bitno da dobijem na vremenu dok ne skupim novce.

pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija