Jump to content

Promjena skrbništva među posvađanom braćom nad majkom


fenix29

Preporučene objave

Molim savjet,

 

Brat me prevario za veliki iznos novaca, 90.tih godina on je učestvovao u "privatizaciji na hrvatski način" gdje je uzeo više miliona tadašnjih maraka, dakle ima više nego što mu mogu i unuci potrošit. Mama mi je udovica od 80 god, koja nije više bila sposobna za samostalni život (sklerotičnost i sl.) te je brat samoinicijativno napravio ugovor o skrbništvu, tj. ima punomoć nad njezinim računom za mirovinu. Nakon tri godine više ju nije želio imati kod sebe sa svojom familijom te je odlučio mamu smjestiti u dom. No supruga i ja nismo na to pristali i uzeli smo ju kod nas u kuću i preuzeli brigu nad njom. Majka ima penziju od 3,450 kn te sam htio da njezina mirovina i račun dolaze na adresu kod nas a ne da on raspolaže i dalje njezinim računom i nama nosi svakog 1. u mj. 3,450 kn. NAJBITNIJE MI JE DA- SOBZIROM DA JE BRAT DIO OPLJAČKANIH NOVACA STAVIO NA NJEZIN RAČUN-DALI JA MOGU SKLOPIM LI NOVI UGOVOR O SKRBI NAD MAMOM IMATI PRAVO RASPOLAGANJA SA NJEZINIM RAČUNOM TJ. BRATOVIM NOVCIMA (DA POVRATIM I SVOJE NOVCE ZA KOJE ME JE PREVARIO PRIJE MNOGO GODINA GLEDE OBITELJSKOG NASLJEĐA??)

 

 

UNAPRIJED HVALA I molim vas za savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija