Jump to content

Pomoć molim; alimentacija i razvod


lina3

Preporučene objave

U braku sam 15 god. Troje malodobne djece. U kući od suprugovih roditelja. On ne radi već 5 godina. Ne želi raditi ono što ima. Uglavnom nas ja uzdržavam uz pomoć svojih roditelja.

Njegovi roditelji žele nas deložirati iz kuće.

 

Mislim da sam dužna objasniti da ne želi raditi zato jer se involvirao u nekakvu sektu i uglavnom putuje s njima okolo i pokušava privuć još ljudi u tu sektu. Između ostalog pokušao je i "prekrštavanje" djece i mene u tu sektu.

 

Molim ako netko zna kako i što:

 

- imaju li nas pravo njegovi rodtielji izbaciti iz kuće

ako sad pokrenem razvod braka?

 

- kako mogu ostvariti alimentaciju ako on nema prihoda? tj. znam da puno operira po SLO pa sav prihod stjeće tamo, no i to je sve "na crno" - no znam da za svoje potrebe ima novaca

 

- uopće, što mi je činiti?

 

ne znam više niti ja sama....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

lina , kao što vidim savjet čekaš mjesec dana .

Pokušat ću ti dati par savjeta .

Obiteljski zakon čl.209 . kaže da su roditelji dužni uzdržavati svoje maloljetno dijete .

 

A ti imaš tri maloljetna djeteta :-) .

Kažeš da tvoj suprug i otac te djece ne brine za djecu , nego to činiš ti uz pomoć tvojih roditelja .

 

Kažeš da vas baka i djed po ocu to troje maloljetne djece zajedno sa tobom žele izbaciti iz kuće koje su vlasnici .

 

lina , odmah idi u centar za socijalnu skrb .

Objasni svoju tešku situaciju .

Pokreni , zatim razvod braka .

I sada ono najvažnije : čl .216 . Obz , kaže da ako roditelj ne uzdržava dijete , baka i djed po tom roditelju dužni su ga uzdržavati ...

 

Uz pomoć czss podnesi zahtjev da roditelji tvojeg supruga plaćaju uzdržavanje za troje maloljetne djece svojega sina .

 

Na taj način će czss biti istovremeno upoznat da strahuješ da će vas suprugovi roditelji izbaciti iz kuće , ako pokreneš rastavu braka . A kažeš da vas oni žele deložirati iz kuće već sada .

 

Dakle , učini te prve korake ....

Nakon 15 godina braka vrijeme je da poduzmeš nešto . To si dužna svojoj dječici .

Samo hrabro naprijed :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vuvuzela je napisao:

I sada ono najvažnije : čl .216 . Obz , kaže da ako roditelj ne uzdržava dijete , baka i djed po tom roditelju dužni su ga uzdržavati ...

...ali čl.216a kaže da se uzdržavanje od bake i djeda može tražiti samo za vrijeme nakon podnošenja tužbe. Što znači da bi takvu tužbu trebalo prvo podnijeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija