Jump to content

kako nešto dobiti nakon rastave


avatar2

Preporučene objave

ovakva je zeznuta moja situacija jer sam veoma mlada i naivna i tek sad sam počela kužiti da sam ipak prevarena veoma po financijskom pitanju...

ovako,moj sadašnji muž i ja smo kad njegovih roditelja u kući gradili stan...kuća još ne stoji na njega,a nismo ni napravili nikakav ugovor da sam i ja sudjelovala financijski...:(:(:(

uglavnom,u braku smo godinu i pol,imamo djevojčicu od godine i pol isto tako...uglavnom,stan smo počeli kad smo već bili u braku,možda još i mjesec-dva prije...da li sada ja imam pravo ukoliko dođe do rastave na IŠTA ili na ništa pošto SVE stoji na njegove roditelje????

 

i da li mi išta pomogne ako odgodim rastavu dok oni ne prepišu kuću na njega???

 

da,i zanima me skrbništvo??jel istina da dijete u svim slučajevima ide majci???naravno,ako je ona podobna za to....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svoje/vaše ulaganje ćete morati dokazivati i ne u brakorazvodnom postupku.

Skrbništvo zasigurno nećete dobiti, jer se o tome ni ne odlučuje. Pravo na roditeljsku skrb ćete dijeliti i dalje oboje.

Hoće li sud vama povjeriti dijete na zajednički život, ovisit će o tome za koga će od vas dvoje biti procjenjeno da je isto na dobrobit djetetu. Iako sudovi puno češće djecu povjeravaju majkama, na "apsolutnu sigurnost" se nije razborito oslanjati.

Za početak, da biste uopće pomišljali, morat ćete djetetu osigurati stambene uvjete, a pri tom ne bi trebali računati da ćete na vrijeme riješiti i onaj imovinski dio. Pa redom dalje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nezaposlena sam,a on radi u inozemstvu,moji su dobrostojeći,kod njih ima puno mjesta i nije upitno da bih ja kod njih sa djetetom...

da li meni ide u prilog zbog djeteta da se povjeri meni što sam nezaposlena i polazim fakultet izvanredno,a moji rade u jako dobrim firmama,mama u državnoj,a tata u najvećoj privatnoj na našem području,a njegov otac i majka se vode kao nezaposleni,a u inozemstvu su "na crno",ok majka,otac je prijavljen na pola radnog vremena..ili je on tu u prednosti...s time da mu je otac gonjen od policije svako malo radi zatajivanja poreza,dugova državi itd...ništa veliko,ali policija je na vratima svako malo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija