Jump to content

podjela imaovine nakon razvoda


soldorobert1

Preporučene objave

Pozdrav svima.Imam jedan problem pa ako mi netko može dati informaciju što da radim.Ovako:10.03 1999. god. prodajem vojni stan u Zagrebu (magarac)13.03.1999.se opčinski vjenčavam,

19.03.1999 kupujem kuću. Pošto smo se bivša supruga i ja razveli pokušavam kuću prodat ali mi pravi probleme traži bračnu stečevinu iako je kuća 1/1 na meni i ja sam vlasnik.

I imam drugo pitanje da li krediti koji su podignuti u trajanju braka se smatraju bračnom stečevinom jer imam kredita koji se meni osbijaju a skupa smo ih podigli .Molim sve koji nešto znaju o tim problemima da mi daju neki savjet.Hvala!!!!!!! 8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ono što je kupljeno za vrime trajanja braka je bračna stečevina ali s obzirom da ste pretpostavljam novcima od prodaje stana dijelom kupili kuću vjerojatno bi vam se tribalo računati ukoliko možete to dokazati.vaša supruga bez obzira na vlasništvo 1/1 ima pravo na polovicu ali isto tako po mojoj logici ima pravo otplaćivati pola kredita

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je kuća kupljena novcem dobijenim prodajom stana ,koji je bio osobna imovina , tada je i kuća osobna imovina.

ili dio kuće koji odgovara vrijednosti prodanog stana.

stanovi su skuplji od kuća ( jednaka kvadraturu).

 

kupoprodajni ugovor za stan je dokaz za to da je kuća kupljena novcem od prodaje stana.

 

krediti dignuti u braku su bračna stečevina kao i ono što je kupljeno tim kreditom.

kredit se djeli 1/2 i 1/2 ili nekretnine/pokretnine kupljene kreditom.

novac koji si dobio od roditeoja je osobna imovina kao i ono što je kupljeno tim novcem.

 

ako si HRVI i primaš invalidnino

koja je osobna imovina

sve kupljeno novcem od invalidnine je osobna imovina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija