Jump to content

prekršajni nalog zbog ne vraćanja tablice


diksi

Preporučene objave

Danas sam dobio prekršajni nalog da u roku 8 dana platim kaznu od 700,00kn zbog toga što nisam vratio tablice ,a istekla je registracija.

Radi se o motoru skuteru kineskom koji sam platio 3800,prije četiri godine

Sve je to u redu,znam da sam počinio prekršaj, samo mi je nekako prevelika kazna određena.

Računao sam da ću dobiti neku opomenu ili slično prije ngo mi lupe kaznu.Vozač sam 26 g i nikad nisam počinio niti jedan prometni prekršaj i platio u životu nijednu kaznu za prometni prekršaj i sad ovo odmah hoće da me toliko oderu zato što nisam vratio tablice.

Inače motor sam registrirao prošle godine uredno ,ali ga nisam uopće ni vozio,ne može s e ni upaliti jer je akumulator otišao..Žao m je što ga nisam prodao,samo mi stoji u šupi bez veze(kupovali svi u ono vrijeme ,pa reko nije skup idem i ja kupiti to čudo) i evo mi ga sad.

Da li ima smisla žaliti se na visinu kazne tj pisati prigovor (kome se piše),tko to rješava i da li ću još morati onda na prekršajni sud da im to obrazlažem.

Ako je to tako radije ću kaznu platiti nego se zahebavati s njima,nemam živaca za to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Hvala svima na dobronamjernim i ispravnim savjetima.

Vratio sam tablice,uložio prigovor napisao u smislu ovoga i što sam i tu .

Bio kod suca da odnesem potvrdu da sam odjavio skuter.,jer nisam odmah dostavio ,a trebao sam.

Tom prilikom me je ispitao u vezi mojih navoda iz prigovora.

Pošto imam A,B,C,E kategoriju i u 26g vozačkog staža nisam počinio niti jedan prekršaj sudac mi je doslovno rekao"Vi ste

za primjer vozač i ne morate platiti kaznu ,ali ćete dobiti opomenu zbog ne vraćanja tablice i ubuduće pazite na takve stvari".

Evo da znate da ipak suci uvažavaju sveukupno ponašanje vozača u prometu i smatram da je to u redu.

A meni ostala pouka,koju sam podijelio s vama da Vam se takve

neugodne stvari zbog malo nepažnje i neodgovornosti ne dese.

Jednostavno treba voditi računa da se tablice na vrijeme vrate,opomena prije slanja prekršajnog naloga više nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija