Jump to content

iz profesionalne u opču nesposobnost


planina

Preporučene objave

pozdrav..Imam mirovinu 50-50 profesionalnu več 5 godina pa sam danas bio ponovno kod vještaka u mirovinskom poradi zahtjeva od strane moga doktora opče prakse da mi se utvrdi opča nesposobnost..e sada što mene zanima je to dali za promjenu iz profesionalne u opču nesposobnost mora potvrditi taborski..ili je dovoljno mišljenje vještaka u mirovinskom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala Mrljavcu na odgovoru...a budem vidio šta če biti od toga..rekao mi je vještak da ču doma dobiti riješenje..malo mi je mjerio tlak,uhvatio se nalaza od kičme..pa pita kakva je situacija sa kičmom..pa nisam bio pametan šta reči..zadnji puta kada sam dobio mirovinu 50-50 profesionalnu u obrazloženju okolnosti ovih 50 izvan rata naveo je predoziranje tabletama..a to sam imao jedno bolničko ležanje 98 godine di sam bio hospitaliziran uz dijagnozu ptsp i predoziranje tabletama za smirenje..i te se sitnice uhvatio da mi ruši 100 posto..a stvarno predozirao se tabletama jer me ptsp rasturao..pa sam pretjerao sa tabletama..dana nemam civilnoga staža..sve vojska i policija i 50-50..ali kada vidim da je danas umjetnost dobiti mirovinu 50-50 još sam dobro i prošao..moji svi dečki iz mupa koji su išli zadnjih godinu dana nitko nedobije preko 30-70 mirovinu..ako mu i da vještak veču u područnom uredu,taborski ruši...baš me zanima kako sam prošao...mirovina mi je 3300 kuna sa profesionalnom možda sa opčom nesposobnosti ako dobijem navućem 4000 kuna..ali onda dolazi 10 posto poreza i opet sam a istom..bog zna hoče li tih 10 posto ikada više vratiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2007 išao sam u profesionalnu mirovinu,tada nisam imao PTSP...poslje toga dobivam privremeno PTSP 20% i šalju me u opću gdje dobivam omjer 20/80 i najnižu opću braniteljsku 2330kn...

Zanima me da li sam trebao kad sam imao profesionalnu bez PTSP,trebao ići na omjer u tom slučaju bih valjda dobio isto 20/80 koliko znam to je najmanje,a sada bih trebao kad imam PTSP dobiti veći omjer kod opće??????????????

 

Molio bih tko ima iskustva sa tim a posebno kolegu Mrljavca da mi odgovori

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

planina je napisao:

pozdrav..Imam mirovinu 50-50 profesionalnu več 5 godina pa sam danas bio ponovno kod vještaka u mirovinskom poradi zahtjeva od strane moga doktora opče prakse da mi se utvrdi opča nesposobnost..e sada što mene zanima je to dali za promjenu iz profesionalne u opču nesposobnost mora potvrditi taborski..ili je dovoljno mišljenje vještaka u mirovinskom...

 

 

 

koliko znam taborski je otišao u mirovinu sad neko drugi radi na njegovom mjestu a taj posao je revizija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2007 išao sam u profesionalnu mirovinu,tada nisam imao PTSP...poslje toga dobivam privremeno PTSP 20% i šalju me u opću gdje dobivam omjer 20/80 i najnižu opću braniteljsku 2330kn... Zanima me da li sam trebao kad sam imao profesionalnu bez PTSP,trebao ići na omjer u tom slučaju bih valjda dobio isto 20/80 koliko znam to je najmanje,a sada bih trebao kad imam PTSP dobiti veći omjer kod opće?????????????? Molio bih tko ima iskustva sa tim a posebno kolegu Mrljavca da mi odgovori

 

 

 

Ne možete vi određivati koji ćete imati omjer, odnosno opću ili profesionalnu nesposobnost.

 

O tom odlučuju vještaci i povjerenstvo uvidom u medicinsku dokumentaciju, ratni put (imaju oni svoje kriterije), a u ova recesijska vremena teško......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

2007 išao sam u profesionalnu mirovinu,tada nisam imao PTSP...poslje toga dobivam privremeno PTSP 20% i šalju me u opću gdje dobivam omjer 20/80 i najnižu opću braniteljsku 2330kn... Zanima me da li sam trebao kad sam imao profesionalnu bez PTSP,trebao ići na omjer u tom slučaju bih valjda dobio isto 20/80 koliko znam to je najmanje,a sada bih trebao kad imam PTSP dobiti veći omjer kod opće?????????????? Molio bih tko ima iskustva sa tim a posebno kolegu Mrljavca da mi odgovori

 

 

 

Ne možete vi određivati koji ćete imati omjer, odnosno opću ili profesionalnu nesposobnost.

 

O tom odlučuju vještaci i povjerenstvo uvidom u medicinsku dokumentaciju, ratni put......

 

 

 

Ma to mi je jasno,ratni put kraj 91 do kraja 92,prva linija,hrpu bolničkih lječenja,psihologa,redovno psihijatra itd...znači da je normalno da u profesionalnoj ne trebaš imat omjer...taj mi dio nije jasan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija