Jump to content

kako dalje ?? molim vas pomoc


ajareselde

Preporučene objave

Radi se o alimentaciji, presudu sam dobila unazad 5 god sto nije placana alimentacija od strane oca djeteta, iznos koji je odredjen je nekih 30 000 kn.

Od placanja ni lipe, iako imam pravomocnu presudu. na kraju sam dobila samo jos iznos 50% sudskih troskova a ionako malterne jedva uzdrzavam sebe i djete od place muza s kojim vec 4 godine zivim.

Dugovi nam samo izviru, odkako je muzu smanjena placa na minimalac,sve si uskracujemo a i djeca to osijete.

Dali postoji nacin da naplatimo taj dug, moze li to i hoce li mozda otkupiti koja agencija za posredovanje tipa coface ili sl. ? prijavila sam czs tj. zatrazila 50% min. alimentacije i to sad cekamo vec 3-4 mjececa. otac djeteta nije zaposlen..

molim pomoc !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što se tiče presude, postoji i zastara, apsurd, ali tako je. računa se vrijeme kušnje koje je otac dobio + 1 godina. to morate vidjet u rješenju ( presudi) ili pitajte suca koji vam vodi predmet. možete se obratiti i predsjedniku suda za ubrzanje pošto je riječ o djetetu.., al teško je išta naplatit od nezaposlene osobe, još ako nema morala ni osjećaj odgovornosti prem vlastitom djetetu.., žalosno , al sustav to dopušta. a vi morate sve dati djetetu sv dan i nitko vas ne pita. zato pogledajte što sam vam na pp poslala, to je najbolje rješenje za dijete, u prošlom postu sam pročitala kakva je situacija, 7.0000,00 kn je fini iznos, od toga morate osigurat pravo djeteta. al to ne rješava staru situaciju, samo za dalje vam vrijedi. ovo staro 5 godina je vjerojatno zastarjelo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ccc...

O zastari toplo preporučam canisov odgovor klik-ovdje (#12).

 

Roka kušnje nema, uvjet određen nije, osim ako to nije bio kazneni postupak radi neuzdržavanja djeteta prema postojećoj pravomoćnoj i ovršnoj odluci suda. Ako se ipak o tome radilo, onda će nakon neispunjenja uvjeta malo u zatvor. Prema prethodnim objavama, nakon pokrenutog "postupka za alimentaciju", još u siječnju se očekivalo prvu presudu (barem tako piše) za četverogodišnje dijete koje otac nije uzdržavao od rođenja, a ako je taj info točan, određeno je sve unutar roka zastare od 5g za takav slučaj. Jedino što se ne uklapa jest zahtjev za privremenim uzdržavanjem od CZSSa, ako se radilo zbilja o prvoj odluci.

:misli:

 

Dakle, u prosječnim okolnostima, tražbina ne zastarjeva još saaaamo 22-23 :-P godine, obzirom da je (prema drugim objavama) dijete trenutno staro 5g.

 

Usput, tada je napisano i da je otac vlasnik nekretnina, pa se ima štogod i za ovršiti?

:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam prošli tjedan imala sjednicu Vijeća za opoziv uvjeta, 2x , na kojoj je samo konstatirano da će biti i treća i to tek za 2 mjeseca. pitala sam sutkinju koliko je još moguće da to sve skupa bude trajalo (odgovor: ne znam, to nitko ne zna..i ovog trenutka mi ona ni ca. to ne može reći)bezeveze sam pitala i dal ima kakva zastara..i koliko iznosi - išla je gledat u rješenje koji rok kušnje je dobio i točno tim riječima 2 + 1 godina je rekla - unutar tog roka moraju donijet odluku o opozivu uvjeta ako ne plati , na takvu vrst zastare se referirala, ako plati ok, ako ne moraju donijet opoziv uvjeta i stavit ga u taj zatvor ili presuda o 1 god zatvora odlazi u povijest. mada meni uopće nije cilj da on završi u zatvoru, nego da se konačno sjeti da mu dijete ne živi od zraka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za NEWBIE :

 

ne shvacam vas kako tumacite moj potez za czss ? dali sam pogrijesila ? jako se slabo razumijem u pravne stvari, zato vas i molim za pomoc.

jedino sto imam je ta presuda, na sto mi je on rekao da ionako nece nist platiti... on iz zatvora izlazi za oko 2-3 mjeseca (bar tako kaze) i sad je promijenio pricu sto se tice kuce (veli da nema ni suvlasnistvo).

jednostavno ne znam sta da radim?

evo slusam vas savjet 100% , koji mi treba biti sljedeci korak ? newbie dali bi bilo u redu da vas zamolim za vas mail, buduci da mi djelujete veoma strucno za obiteljsko pravo, ako ste voljni ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ajareselde je napisao:

Radi se o alimentaciji, presudu sam dobila unazad 5 god sto nije placana alimentacija od strane oca djeteta, iznos koji je odredjen je nekih 30 000 kn.

Od placanja ni lipe, iako imam pravomocnu presudu.

Dali postoji nacin da naplatimo taj dug, moze li to i hoce li mozda otkupiti koja agencija za posredovanje tipa coface ili sl na temelju oceve imovine? zahvaljujem se

molim pomoc !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o alimentaciji, presudu sam dobila unazad 5 god sto nije placana alimentacija od strane oca djeteta, iznos koji je odredjen je nekih 30 000 kn.

Od placanja ni lipe, iako imam pravomocnu presudu.

Dali postoji nacin da naplatimo taj dug, moze li to i hoce li mozda otkupiti koja agencija za posredovanje tipa coface ili sl na temelju oceve imovine? zahvaljujem se

molim pomoc !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija