Jump to content

alkohol+prometna s lakim tj. ozljedama


counter

Preporučene objave

Ima sam prometnu nesreću sa lakim tjelesnim ozljedama (nas 3 u autu, izletjeli s ceste)i vozio sam auto vece od dopustenih kw jer sam jos mlad vozac. Imao sam 1.98 promila alkohola i to mi je drugi put, prvi put sam imao 1.78! Koju kaznu mogu očekivati (na to mislim koliko novaca i vozacka na koliko ce mi biti oduzeta)?! Nezaposlen sam i nemam nikakvu imovinu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zbog alkohola od 5.000 do 15.000 kuna ili do 60 dana zatvora + vozačka od 1 do 24 mjeseca.

 

Zbog kilovata 1.000 kuna, a možda i ništa ako ustavni sud tu odredbu proglasi neustavom.

 

Zbog brzine 500 kuna.

 

Zbog slijetanja 2.000 kuna.

 

Ako ostali ozlijeđeni ishoduju bilo kakvu odštetu za sve će se teretiti prvo vas, a potom vlasnika vozila, regresnim zahtjevom, a potom i privatnom tužbom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

petpetica je napisao:

Zbog alkohola od 5.000 do 15.000 kuna ili do 60 dana zatvora + vozačka od 1 do 24 mjeseca.

 

Zbog kilovata 1.000 kuna, a možda i ništa ako ustavni sud tu odredbu proglasi neustavom.

 

Zbog brzine 500 kuna.

 

Zbog slijetanja 2.000 kuna.

 

Ako ostali ozlijeđeni ishoduju bilo kakvu odštetu za sve će se teretiti prvo vas, a potom vlasnika vozila, regresnim zahtjevom, a potom i privatnom tužbom.

Što ako netko s mojim autom sleti s ceste,snosim li ja kao vlasnik vozila kakvu odgovornost?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

igla91 je napisao:

Što ako netko s mojim autom sleti s ceste,snosim li ja kao vlasnik vozila kakvu odgovornost?

Da ako vlasnik nije ugovorio osiguranje vozila ili ga je dao na upravljanje neovlaštenom vozaču, odnosno osobi pod utjecajem alkohola ili droga.

Primjer;posudim auto bratu koji nije pod utjecajem alkohola,on usput popije jedno pivo i dogodi se nezgoda.Znači,ja nisam dao auto osobi pod utjecajem alkohola.Što je tada sa mojom odgovornosti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija