Jump to content

Troškovi kaznenog postupka


charlie1

Preporučene objave

U kaznenom postupku sam bio oštečenik kao tužitelj i sud je presudio u moju korist, odnosno optuženog je osudio. Kako u rješenju piše da je optuženi (sada osuđeni) slabog imovinskog stanja, bez imovine, sud ga je u cijelosti oslobodio dužnosti naknade plaćanja troškova kaznenog postupka. Nigdje u rješenju ne piše ništa kako i od koga bi se meni(oštećeniku kao tužitelju) mogli vratiti troškovi koje sam imao tijekom postupka (troškovi za odvjetnika kojeg sam platio, putne troškove,...) Da li ja na njih imam pravo pošto sam dobio sud, kako da ih tražim? Da li podneskom na broj spisa ili kako drugačije i od koga? Da li troškovi padaju na teret državnog proračuna? U rješenju ni to ne piše? Rješenje je prvostupanjsko i postoji mogućnost žalbe?

Molim da odgovori tko zna jer su troškovi za moj standard prilično veliki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U takvim slučajevima troškovi padaju na teret proračunskih sredstava.

 

Drugim riječima sud ih Vam je trebao dosuditi, ali još nije kasno da ih specificirate i zatražite od suda da Vam ih isplati.

 

To je standardna procedura u kaznenom postupku da se troškovi naknadno specificiraju, pa se ne brinite.

 

Napominem da trebaju biti dokazani i realni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija