Jump to content

Jamac sam ,tebam savjet


ivooh1

Preporučene objave

Jamac sam po kreditu od prije 4g.,od toga sam otplatio kao jamac 15000 kuna,

kod dizanja kredita sam potpisao zadužnicu.

Zadnje dvije godine je covjek plačao kredit uredno no sad su opet nastali problemi i postoji velika mogučnost da ču morati ponovo plačati kredit,mene sad zanima sljedeče:

 

1.Da li ja mogu zatvoriti ostatak kredita (2000 eura) pa podiči tužbu protiv njega ili moram čekati da se kredit istekne pa onda pokušati ostvariti svoje pravo.

 

2.Da li ga uopče mogu tužiti i po kojem zakonu?

 

3.Da li mogu osporiti zabranu na plaču tj. da li mogu prijaviti banku da nisu iscrpili sve mogučnosti naplate kod primatelja kredita jer im je najlakše sjesti na moju plaču, stvar je u tome da on malo radi tu pa tam pa ga banka ne može uhvatit nikak međutim to nije moj problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivooh1 je napisao:

Jamac sam po kreditu od prije 4g.,od toga sam otplatio kao jamac 15000 kuna,

kod dizanja kredita sam potpisao zadužnicu.

Zadnje dvije godine je covjek plačao kredit uredno no sad su opet nastali problemi i postoji velika mogučnost da ču morati ponovo plačati kredit,mene sad zanima sljedeče:

 

1.Da li ja mogu zatvoriti ostatak kredita (2000 eura) pa podiči tužbu protiv njega ili moram čekati da se kredit istekne pa onda pokušati ostvariti svoje pravo.

 

2.Da li ga uopče mogu tužiti i po kojem zakonu?

 

3.Da li mogu osporiti zabranu na plaču tj. da li mogu prijaviti banku da nisu iscrpili sve mogučnosti naplate kod primatelja kredita jer im je najlakše sjesti na moju plaču, stvar je u tome da on malo radi tu pa tam pa ga banka ne može uhvatit nikak međutim to nije moj problem.

 

1.Da, možete zatvoriti kredit ali samo ako je ugovor o kreditu otkazan od strane banke, jel od tada je cijeli iznos dospio na naplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

monti je napisao:

ivooh1 je napisao:

Jamac sam po kreditu od prije 4g.,od toga sam otplatio kao jamac 15000 kuna,

kod dizanja kredita sam potpisao zadužnicu.

Zadnje dvije godine je covjek plačao kredit uredno no sad su opet nastali problemi i postoji velika mogučnost da ču morati ponovo plačati kredit,mene sad zanima sljedeče:

 

1.Da li ja mogu zatvoriti ostatak kredita (2000 eura) pa podiči tužbu protiv njega ili moram čekati da se kredit istekne pa onda pokušati ostvariti svoje pravo.

 

2.Da li ga uopče mogu tužiti i po kojem zakonu?

 

3.Da li mogu osporiti zabranu na plaču tj. da li mogu prijaviti banku da nisu iscrpili sve mogučnosti naplate kod primatelja kredita jer im je najlakše sjesti na moju plaču, stvar je u tome da on malo radi tu pa tam pa ga banka ne može uhvatit nikak međutim to nije moj problem.

 

1.Da, možete zatvoriti kredit ali samo ako je ugovor o kreditu otkazan od strane banke, jel od tada je cijeli iznos dospio na naplatu.

 

Nadalje, ako kredit nije u cijelosti dospio, vi tužite za sve one rate koje ste do sada otplatili, a kako postupak bude trajao a vi i dalje plaćate rate kako dospijevaju, tako podižete tužbeni zahtjev u parnici. Ili možete kasnije tužiti za ostatak.

 

2. možete ga tužiti prema Zakonu o obveznim odnosima, ali preporuka je da uzmete odvjetnika.

 

3. uglavnom ne, jer ste se obvezali kao jamac. Naravno treba vidjeti koja ste vrsta jamca. Ukoliko niste solidarni, ili jamac platac već supsidijarni jamac u kojem slučaju je dovoljno da su glavnog dužnika samo pozvali na isplatu a ako se on oglušio što očito je, tada mogu teretiri jamce...

 

Uf, zicer parnica, hajde se javi porukom.. uopss moderatori..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija