Jump to content

d.o.o. za obavljanje zdravstvene djelatnosti


Milija

Preporučene objave

Otvaram dentalni (zubotehnički)laboratorij kao d.O.o., a ne privatnu praksu. Zanima me ako su proizvodi dent.laboratorija oslobođeni plaćanja pdv-a (ne iskazuje se pdv na računima) da li se to odnosi i na trg. društva za obavljanje zdrav.djelatnosti ili samo privatnu praksu. Čitala sam Pravilnik o pdv-u NN 149/09, pa mi nije jasno Članak 64.

(1) Usluge i isporuke dobara doktora medicine, doktora stomatologije ili dentalne medicine, medicinskih sestara, primalja, fizioterapeuta, psihologa i usluge biokemijskih laboratorija povezane s liječenjem, oslobođene su plaćanja poreza na dodanu vrijednost, ako se obavljaju u okviru privatne prakse.

(a d.O.o.)

 

1.1.3. Usluge zubnih tehničara te isporuka zubnih nadomjestaka

Članak 66.

Usluge što ih obavljaju zubni tehničari u okviru svoje prakse te zubni nadomjesci koje isporučuju zubni tehničari i stomatolozi, oslobođene su plaćanja poreza na dodanu vrijednost, ako se obavljaju u skladu s posebnim propisima koji uređuju njihovu djelatnost.

Kako je onda d.O.o. u sustavu pdv-a ako ne iskazuje pdv na računima, onda ima uvijek podvrat od Države ili?????

Molim pomoć, hitno!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija