Jump to content

psihičko maltretiranje djeteta


mife

Preporučene objave

Zanima me, šta učiniti kada se dijete psihički maltretira (od strane oca) tj. kako dalje.Inače uredna su viđanja i susreti djeteta i oca te alimentacija. osim psihickog zlostavljanja djeteta tu je i matretiranje moje nove obitelji u cjelosti! inace obidjene su sve sluzbe od centra za socijalnu skrb, ureda djecje pravobraniteljice, poliklinike za zastitu djece grada zagreba, policija, te vrtic koje djete polazi!

na tim istim mjestima, bar na nekim je bio i otac i neki su se slozili s nasim navodima!

sudski je spor pokrenut (od strane oca )za prosirenje susreta!

sad posto nase sudstvo sporo radi, sluzbe do sudskih rasprava nemogu nista uciniti zbog gore navedenih razloga( prve dvije recenice)

dok se ceka sudska rasprava djete se psihicki zlostavlja, sta uciniti da se to sprijeci, kakvim sredstvima to probati rjesavati!

probano je razgovorom s ocem, neuspjesno, nazalost nesmijem uskratiti susrete, to je i savjet sluzbi! Molim pomoc jer samo zelim miran i sretan zivot!

Puno pozdrava!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam puno na odgovoru!

No kada smo bili na centru dobili smo odgovor da oni tu nista ne mogu! naime gospodja koja vodi taj slucaj cak ga nije, sto je i priznala niti proucila u cjelosti, dok se psihologica centra zacudila zasto nije nju obavjestila o tom slucaju!

Dok smo obavjestili centar da otac nepristojnim rjecnikom vrijedja neke sluzbe, dobili smo odgovor da se oni sami znaju braniti!

A u cetru je situacija da su svi sad na godisnjem i oni jedni druge ne zele komentirati i mjesati se u postupke kolega i kolegica!

Hvala vam sto ste mi pomogli i rekli da centar moze nesto uciniti, ali kako njih uvjeriti da nesto poduzmu!

Hvala vam jos jednom!

puno pozdrava!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mife je napisao:

No kada smo bili na centru dobili smo odgovor da oni tu nista ne mogu! naime gospodja koja vodi taj slucaj cak ga nije, sto je i priznala niti proucila u cjelosti, dok se psihologica centra zacudila zasto nije nju obavjestila o tom slucaju!

Ovo je već mnogo puta prenesena klasika. Upravo doslovna kopija kopijine kopije. Do mjere da se čovjek ponekad upita ne radi li se možda o nekom nepoznatom pravilniku. Nažalost.

mife je napisao:

Dok smo obavjestili centar da otac nepristojnim rjecnikom vrijedja neke sluzbe, dobili smo odgovor da se oni sami znaju braniti!

Nisu vam loše ni rekli.

mife je napisao:

...i oni jedni druge ne zele komentirati i mjesati se u postupke kolega i kolegica!

Čini se da ste naveli da postupaka nema, nitko se nije upoznao s problemom još, a ni psihologinja nije upućena da postoji uopće neki. Onda se ne radi o nemiješanju nego potrebi započeti.

mife je napisao:

...ali kako njih uvjeriti da nesto poduzmu!

Kažete da su neki od onih koje ste naveli iznijeli svoje stručno mišljenje. Započnite prilaganjem toga. Od usmenih kontakata, nažalost, prečesto nema nikakvih rezultata niti pomaka, niti odaziva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala jos jednom na odgovoru, pomoci ce!

Slucaj je dosta velik, ali se ja bojim to ovako u detalje nvodit jer sam cuo da je objava podataka kazneno djelo( dob djeteta, gdje zivimo i sve sto je vezano uz to)

ipak bi htio zastiti dijete od javnosti!

hvala jos jednom

puno pozdrava!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija