Jump to content

Tuzba radi uzdržavanja djeteta (punoljetnog)


ivaazg

Preporučene objave

Poštovani,

 

kao što i sam naslov kaže, trebam pomoć u svezi pisanja tužbe ili zahtjeva za uzdržavanja.

Naime, roditelji su se rastali prije dva mjeseca, ja sam redovni student, upisujem treću godinu u rujnu, sve obveze na fakultetu uredno izvršene. I sad tražim uzdržavanje i od oca, prvobitno se složio s tim, sada baš i ne :/

Shodno tome, tražit ću od njega uzdržavanje sudskim putem.

Iskreno, ne znam što trebam napraviti, novaca baš i nemam za odvjetnika. A ni mama mi ne zna kako pomoći.

Možete li mi kako pomoći, tj. dati neke smjernice u pisanju tužbe ili zahtjeva, što u tužbi trebam napisati.

 

Hvala puno :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda bi bilo zgodno imati i odvjetnika, obzirom da bi besplatna pravna pomoć bila moguća, pa zato prvo klik-ovdje, pogledati obrasce, adrese i sl., a potom ka uredu državne uprave odnosno njegovoj ispostavi.

:namiguje:

 

Obzirom da prvobitno slaganje urađa neispunjavanjem, propušteno će ionako na kraju platiti, a na redovitost bi mogao biti potaknut i priviknut npr. privremenom mjerom radi uzdržavanja dok ne završi cijela priča...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija