Jump to content

otvaranje dućana sa hranom i opremom za kućne ljubimce


durda76

Preporučene objave

Poštovani

u razmišljanju sam da otvorim dućan sa hranom i opremom za kućne ljubimce,e sad ,ono što me zanima je da li to ulazi pod šifru trgovine,da li mogu u tom dućani imati i neke od lijekova ili bi se morala registrirati kao veterinarska ljekarna te koji su onda uvjeti za otvaranje iste(stručna sprema,MTU),posjedujem obrt koji je registriran na neke druge djelatnosti i imam trgovačku stručnu spremu,i još me zanima da li postoje kakvi propisi oko prostora(minimalna kvadratura,visina,sanitarni čvor i sl)

unaprijed hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Za navedeno morate imati upisanu sljedeću djelatnost po NKD 2007:

47.76. - trgovina na malo cvijećem,sadnicama,sjemenjem,gnojivom,kućnim ljubimcima i hranom za kućne ljubimce u specijaliziranim prodavaonicama.

 

Da li morate imati posebna odobrenja za stavljanje u promet određenih lijekova, ovisi o njihovom kemijskom i toksikološkom sastavu za što svakako i dobavljači istoga znaju, pa Vam bez potrebnih odobrenja, određene lijekove ne smiju niti prodavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Takoder jedan upit za otvaranje trgovine za kucne ljubimce,

mozete li mi poblize objasniti vezano za prodaju standardnih ljekova za ljubimce ( tu mislim na preparate za buhe itd... ne prave vet. ljekove ), da li je potrebno da u trgovini bude zaposlen vet. tehnicar ili veterinar u tom slucaju ?

Gdje tocno mogu saznati ove podatke ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija