Jump to content

Suđenje u razumnom roku - pravomoćno rješenje - što dalje?


sokratus

Preporučene objave

Poštovani,

prije mjesec dana dobio sam rješenje Županijskog suda o naknadi radi suđenja u razumnom roku koju mi je RH dužna isplatiti nakon što rješenje postane pravomoćno. Kako se ja nisam žalio to rješenje je postalo pravomoćno prije 15 dana. Ono što me zanima su 2 stvari:

1. dali trebam ići u Županijski sud po pečat pravomoćnsti?

2. Postoji li ikakva štanca i gdje bih je mogao naći za isplatu tih sredstava koju trebam uputiti RH?

Puno hvala na odgovoru!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Evo primjera zahtjeva !!

 

 

ŽUPANIJSKI SUD U xxxxxxxxx

 

Podnositelj zahtjeva:xxxxx xxxxxx iz xxxxxxxxx

 

ZAHTJEV ZA ZAŠTITU PRAVA NA

SUĐENJE U RAZUMNOM ROKU

 

temeljem čl. 27. i 28. Zakona o sudovima (NN 150/05)

 

1.

Podnositelj zahtjeva je kao tužitelj dana xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx godine pred nadležnim sudom pokrenuo parnični postupak radi ------------ protiv tuženika xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx iz xxxxxxxxxxxx.

 

2.

Pokrenuti postupak, iako pravno i činjenično jednostavan, do danas nije okončan. Pred xxxxxxxxxxx isti se vodi pod brojem xx-xxxxx/xx.

 

3.

(opisati kratko radnje koje sud je / nije poduzeo, npr. nezakazivanje rocista xx mjeseci, nedonosenje odluke xx godina)

 

Podnositelj zahtjeva nije svojim postupanjem doprinio dugotrajnosti sudskog postupka.

 

Dokaz: uvid u spis predmeta

 

4.

Temeljem odredbi čl. 27. i 28. Zakona u sudovima (NN 150/05), podnositelj zahtjeva podnosi ovaj zahtjev za zaštitu prava obzirom da o njegovim pravima sud nije odlučio u razumnom roku, te shodno tome predlaže da Županijski sud u xxxxxxxx, kao stvarno i mjesno nadležan, donese sljedeće

 

 

r j e š e n j e

 

 

1. Određuje se Općinskom sudu iz xxxxxxxxx rok od 12 mjeseci za donošenje akta kojim će meritorno riješiti o pravima i obvezama podnositelja zahtjeva.

 

2. Određuje se podnositelju zahtjeva primjerena naknada zbog povrede njegovih ustavnih prava, a koje je povrede sud učinio kada o njegovim pravima nije odlučio u razumnom roku, i to u iznosu od xxxxxxxxx kn.

 

xxxxxxxxx xxxxxxxxxx

 

SRETNO!! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija