Jump to content

kako do otpremnine...


Zhezha

Preporučene objave

ostala sam bez posla u 5 mj. dobila sam tehnološki visak..radila 6 i pol godina neprekidno..

poslodavac mi je obecao otpreminu..al tek kao u 6 mj ce mi moci isplatiti..medutim sad je vec 8 mj i jos nista..

svako malo ga zove i kaze bit ce sd uskoro pa bude na kraju mj. i samo nikako..

jel mogu da ga nekako prisilim da mi sto prije uplati..

jer svaka kn ti je potrebna kad si bez posla..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zhezha je napisao:

ostala sam bez posla u 5 mj. dobila sam tehnološki visak..radila 6 i pol godina neprekidno..

poslodavac mi je obecao otpreminu..al tek kao u 6 mj ce mi moci isplatiti..medutim sad je vec 8 mj i jos nista..

svako malo ga zove i kaze bit ce sd uskoro pa bude na kraju mj. i samo nikako..

jel mogu da ga nekako prisilim da mi sto prije uplati..

jer svaka kn ti je potrebna kad si bez posla..

 

Zezha,

ti ćeš svojem poslodavcu,poštom sa povratnicom poslati : "Zahtjev za zaštitu prava" u kom ćeš zahtjevati da;

1.ti shodno čl.85 Zakona o radu odmah dostavi Obračun otpremnine

2.a prema čl.119 istog zakona istu odmah i isplati

jer su zakonski rokovi koje je poslodavac trebao poštivati odavno prošli.

U zahtjevu ćeš upozoriti poslodavac da ukoliko ne udovolji tvom zahtjevu da ćeš se obratiti nadležnim državnim institucijema kako bi ostvarila svoje pravo.

 

Poslodavac bi trebao (ali i nemora = odgovoriti na tvoj zajtjev u roku od 15 dana. Ne odgovori li ili odgovori negativno, ti ćeš otići na inspektorat za radne odnose i prijaviti kršenje propisa zakona o radu a potom ćeš svoje potražibanje utužiti puterm suda.

Samo za neizdavanje obračuna otpremnine zapriječena novčana kazna za poslodavca je od 61.000 do 100.000kn. Dakle ako ti poslodavac nije glup dat će ti obračun i isplatiti otpremninu. Ovo tvoje potraživanje ne zastarjeve tri godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

eto samo da vam se jos jednom svima zahvalim..javljam vam da sam uspjela dobiti svoju otpreminu..

kako pomocu vas.. :misli:

eto puno ste mi pomogli...

na kraju sam sve napravila poslala joj obrazac za zastitu prava radinika..dobila natrag da je ona primila to.. nije reagirala na to sljedecih 15 dana nije bilo uplate.. te sam se obratila u zupaniju za besplatnu pravnu pomoc..

koju sam naravno i dobila..100%..a onda pa na sud..

i tamo trazila sve otpremninu,plače neisplačene,prekovremene..sve sta se dalo sam trazila..

kad bi ona dobila poziv za sud.. drugi dan bilo je na racunu uplačeno i vise nego je trebala uplatiti...

dakle isplatilo se..cim vide poslodavci da ipak znamo nesto o zakonu odmah imaju novaca za sve..

eto.. jos jednom puno hvala svima.. :palac::palac:

 

sve se moze kad se hoce...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zhezha je napisao:

eto samo da vam se jos jednom svima zahvalim..javljam vam da sam uspjela dobiti svoju otpreminu..

kako pomocu vas.. :misli:

eto puno ste mi pomogli...

na kraju sam sve napravila poslala joj obrazac za zastitu prava radinika..dobila natrag da je ona primila to.. nije reagirala na to sljedecih 15 dana nije bilo uplate.. te sam se obratila u zupaniju za besplatnu pravnu pomoc..

koju sam naravno i dobila..100%..a onda pa na sud..

i tamo trazila sve otpremninu,plače neisplačene,prekovremene..sve sta se dalo sam trazila..

kad bi ona dobila poziv za sud.. drugi dan bilo je na racunu uplačeno i vise nego je trebala uplatiti...

dakle isplatilo se..cim vide poslodavci da ipak znamo nesto o zakonu odmah imaju novaca za sve..

eto.. jos jednom puno hvala svima.. :palac::palac:

 

sve se moze kad se hoce...

 

 

Zhezha :pljesce::pljesce::pljesce::pljesce::skakuce:

Evo građani legalisvilla zakaj je Legalis No1 portal. Evo zakaj se "isplatiti" provesti sate i sate na njemu. Ovo je "plaća" :palac: za sve one koji su pokrenuli ovaj portal i one koji na njemu sudjeluju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija