Jump to content

Žalba na rješenje o prijemu u državnu službu


maaraa1

Preporučene objave

Na testiranju za prijem u državnu službu ostvarila sam najveći broj bodova, a primljena je kandidatkinja s manjim brojem bodova, no ona je kći službenice tog tijela. Ja sam se žalila na takvu odluku. Odbor za državnu službu poništio je to rješenje i vratio tijelu prvog stupnja na ponovni postupak. Da li netko zna što znači ponovni postupak jer mi jedni tvrde da čelnik tog tijela samo treba donijeti novo rješenje, jedni da treba ponoviti postupak testiranja, a drugi da treba poništiti cijeli natječaj čega se i pribojavam.

Uglavnom Rješenje je tijelo prvog stupnja dobilo 2. lipnja, a ja tek 28. lipnja i od tada se ništa ne događa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

U sličnoj sam situaciji kao i ti i ne znam šta da radim. Naime na pismenom testiranju sam postigla maksimalan broj bodova jedina, ali izabrana kandidatkinja (naravno pogodnog prezimena)je naravno dobila veći broj bodova od mene u konaćnici na intervjuu i naravno iz istog razloga biva primljena u službu uz uvjet da položi DSI u ostavljenom zakonskom roku!

Zanima me da li imam osnova za žalbu?

Napominjem da sam u istoj ustanovi radila na određeno vrijeme godinu i pol, imam položen DSI, iskustvo na radnom mjestu za koje je raspisan natječaj, maksimalan broj bodova, jednom rječju sve uvjete osim pedigrea koji je trenutno potreban!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

martinismarchi je napisao:

U sličnoj sam situaciji kao i ti i ne znam šta da radim. Naime na pismenom testiranju sam postigla maksimalan broj bodova jedina, ali izabrana kandidatkinja (naravno pogodnog prezimena)je naravno dobila veći broj bodova od mene u konaćnici na intervjuu i naravno iz istog razloga biva primljena u službu uz uvjet da položi DSI u ostavljenom zakonskom roku!

Zanima me da li imam osnova za žalbu?

Napominjem da sam u istoj ustanovi radila na određeno vrijeme godinu i pol, imam položen DSI, iskustvo na radnom mjestu za koje je raspisan natječaj, maksimalan broj bodova, jednom rječju sve uvjete osim pedigrea koji je trenutno potreban!

 

Ah, što reći? Prije nije bilo ovakvih testiranja i bilo je svega pa su se uveli radi "transparentnosti". Ali, kako se uvelo. Lijepo, da se opet može kako kome paše. Postupak primanja u ta područja je krajnje sporan. Zašto? Osmislili su da se i na usmenom razgovoru dijele bodovi pa se tu otvorio prostor za muljanje ako je potrebno. Jednostavno se onome koga se želi daju najveći bodovi, a ostalima malo smanji i to je to. Sve legalno. Inače, poznato je i da neki kandidati i za sam pismeni znaju imati info koja su pitanja prije testiranja.

 

Eto, to je po meni neoborivo. Kako dokazati da ste vi ostavili bolji dojam, pokazali veću motivaciju od odabranog? To je sfera subjektivnog doživljaja komisije i sad dokazati da vas nisu dobro ocijenili...Ne znam baš. Najjadnije je što je to sve tako očito, ali nitko to ne rješava. Poslije svi u čudu i žale se kako je u javnom sektoru uglavnom ispodprosječan kadar. Uglavnom, ima i čuda pa upiknu i vrlo sposobne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija