Jump to content

Ugovorena neto plaća i krizni porez


Vlatka1

Preporučene objave

Molim vas za pomoć...

Ako je u ugovoru o radu ugovorena neto plaća, tko snosi trošak kriznog poreza - poslodavac ili radnik?

 

Naime, meni je kod bivšeg poslodavca bila ugovorena neto plaća, ali mi je isto tako svaki mjesec umanjivana na ime kriznog poreza, pa me zanima da li imam pravo tražiti od njega povrat tih novaca ako je to bila njegova dužnost platiti?

 

Hvala unaprijed na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vlatka1 je napisao:

Molim vas za pomoć...

Ako je u ugovoru o radu ugovorena neto plaća, tko snosi trošak kriznog poreza - poslodavac ili radnik?

 

Naime, meni je kod bivšeg poslodavca bila ugovorena neto plaća, ali mi je isto tako svaki mjesec umanjivana na ime kriznog poreza, pa me zanima da li imam pravo tražiti od njega povrat tih novaca ako je to bila njegova dužnost platiti?

 

Hvala unaprijed na odgovoru!

 

krizni porez(harać) obračunavao se na primitke. Dakle na lovu koju si dobila na račun, odnosno neto plaću. Nemreš to tražiti od poslodavaca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.pametnakuna.hr/porez/ugovorena-neto-placa-vise-tereti-poslodavca/pitanje

 

"Ugovorom o radu može se ugovoriti plaća na način da se odredi neto iznos, s time da poslodavac naravno plaća bruto iznose, tj. i poreze i doprinose, a radniku uvijek isti neto iznos na ruke. Naravno, u tome slučaju promjene poreznih propisa ne pogoduju ili ne štete radniku što se tiče neto iznosa, jer on uvijek dobiva isto, nego to koristi poslodavcu ili ga tereti jer će morati plaćati manje ili više bruto iznosa, ovisno od poreznih propisa.

 

Ako ste ugovorom o radu ugovorili neto plaću, onda vam poslodavac uvijek isplaćuje istu plaću, bez obzira na druge troškove koje snosi sam poslodavac. Postoji jedino mogućnost da vam poslodavac ponudi Aneks Ugora o radu kojim ćete regulirati obvezu plaćanja izvanrednih troškova."

 

E pa sad kad pogledam ovo gore...ima logike i da bi mogla tražiti povrat tih sredstava, zar ne!? Samo ne znam gdje i kako dobiti 100% točan odgovor. Kojoj instituciji se obratiti!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija