Jump to content

Što se događa s alimentacijom kada dijete postane punoljetno


CAROL1

Preporučene objave

Pozdrav svima!!

Imam jedan problem, pa Vas molim da mi netko odgovori.

Moje dijete će u siječnju iduće godine napuniti 18 godina. Sada primam alimentaciju redovito svaki mjesec na svoj račun u banci. Što će se dogoditi kada moj sin postane punoljetan? Što mi je činiti? Da li sam dužna i što uopće napraviti? On je sada redovan učenik srednje škole, a iduće godine i maturant. Što po završetku škole? Da li ću dalje primati alimentaciju i o čemu to ovisi? Ako slučajno ne upiše neki studij kao redovan student, da li gubi pravo na alimentaciju? Što ako studira izvanredno ili je prijavljen na burzi?

Imam jako puno pitanja i nedoumica i već me to sada muči, jer će vrijeme brzo proći i onda ne znam što ću.

Lijepo molim nekoga tko je nešto slično prošao ili zna konkretne odgovore da mi pomogne.

Hvala unaprijed.

lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo pročitaj prijašnje rasprave i piše ti o sličnim situacijama. Ako je redovan student ima pravo na alim. sve dok ne izgubi pravo redovnog studenta, tj.do 25 ili 26.g.

ali ti ima još neka stavka, ako se djete ne uspije odmah zaposlit onda se još 1g. nakon školovanja plaća alim., ali malo pogledaj po forumu već se raspravljalo o tome!

Nadam se da sam bar malo olakšala! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

CAROL1 je napisao:

 

Moje dijete će u siječnju iduće godine napuniti 18 godina.

 

Pročitajte Obiteljski zakon.

 

Jedan savjet.

Vaš sin nije malo dijete, za godinu bit će i punoljetan. Prestanite razmišljati o njemu kao djetetu o kome morate brinuti.Dobivat će alimentaciju sukladno Zakonu, tj. dok se redovito školuje.

Kada završi školovanje, neka lijepo potraži posao. Pustite te fore, nema posla i slično. Tko traži posao , taj ga i nađe,naročito ako je mlad i zdrav. Možda baš ne onakav posao kakav priželjkuje.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

CAROL1 je napisao:

Ako slučajno ne upiše neki studij kao redovan student, da li gubi pravo na alimentaciju? Što ako studira izvanredno ili je prijavljen na burzi?

 

Status redovnog studenta nije uvjet od 2008., već je potrebno uredno i redovito ispunjavati obveze. Po dovršetku/prestanku školovanja, a ako se ne bude mogao zaposliti, roditelji su ga dužni uzdržavati još godinu dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija