Jump to content

Povrat stana


gemma

Preporučene objave

Pred 10 godina kupila sam stan i uknjižila kao vlasnika svog malodobnog sina.

Da li mogu pokrenuti neki postupak da stan uknjižim sada na svoje ime da sam ja isključiva vlasnica i kako da to realiziram! Napominjem da mi je sin još uvijek malodoban.

Hvala svima koji su voljni me uputiti u ovaj predmet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stan je imovina malodobnog djeteta .

za otuđenje stana trebate odobrenje CZSR.

bez obzira što ste roditelji djeteta ,staratlji i zakonski zastupnici.

 

centar će dozvoliti otuđenje imovine samo ako djetetu kupite jednaku ili vrijedniju imovinu.

ili radi školovanja,liječenja ...

 

o ti problemima trebali ste ranije voditi računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemora biti.

to što ste kupili stan za malodobno djete može se smartrati i darom.

možda je moguče tražiti povrat dara zbog grube nezahvale.

 

Zakon o obveznim odnosima NN35/05

Opoziv zbog nezahvalnosti

Članak 494.

(1) Darovatelj može opozvati darovanje zbog grube nezahvalnosti obdarenika.

(2) Gruba nezahvalnost podrazumijeva da je obdarenik učinio prema darovatelju ili nekom od članova njegove uže obitelji djelo kažnjivo po kaznenim propisima ili se teže ogriješio o zakonom utvrđene dužnosti prema darovatelju ili članu njegove uže obitelji.

 

 

gore navedeno se osobito odnosi ako Vas bude htio izbaciti iz stana a nemate kud otići (drugu nekrtninu za stanovanje)

 

možda i ovo bude korisno

Oblik ugovora

Članak 482.

(1) Ugovor o darovanju nekretnine sklapa se u pisanom obliku.

 

Ispunjenje nameta

Članak 485.

(1) Pravo zahtijevati ispunjenje nameta ima darovatelj, njegovi nasljednici i, ako je određen u javnom interesu, nadležno državno tijelo.

(2) Darovatelj može zahtijevati ispunjenje nameta samo ako je ispunio svoju činidbu

 

Oslobođenje od obveze ispunjenja nameta

Članak 487.

(1) Obdarenik se može osloboditi obveze ispunjenja nameta povratom dara u stanju u kojem se nalazi u trenutku kad se od njega zahtijeva ispunjenje nameta.

(2) Obdarenik se ne može vraćanjem dara osloboditi obveze ispunjenja nameta ako je ispunjenje nameta u javnom interesu.

 

kad navrši 18 godina sina pozvati (pismeno ,preporučeno i sa povratnicom )na sklapanje ugovora o daru.

stekao je pravnu sposobnost.

 

VII. ODUSTANAK OD DAROVANJA

Članak 492.

Darovatelj može, sve dok njegova obveza na ispunjenje ne dospije, odustati od ugovora o darovanju, ako se poslije sklapanja ugovora njegovo imovinsko stanje toliko pogorša da bi ispunjenje ugovora ugrozilo njegovo uzdržavanje, odnosno onemogućilo ispunjavanje njegove obveze davanja uzdržavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija