Jump to content

Prijava osiguranju ili policiji


jones

Preporučene objave

Poštovani,

Prije nekoliko dana doživio sam lakšu prometnu nezgodu s osobnim automobilom,gdje je vozač drugog vozila priznao svoju krivnju.Pošto se radi o lakšoj nezgodi dogovorili smo da ćemo sve rješiti bez osiguranja i policije(dogovorena isplata iznosa štete uplatom na moj račun).Međutim krivac nesreće se nakon toga više ne javlja na moje pozive.Zanima me da li na osnovu podataka koje mi je dao(broj osobne,broj police,ime i prezime,broj mobitela,registracija vozila)imam ikakve osnove da ga prijavim njegovom osiguranju ili policiji?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa više od policije i osiguranja.

 

Kao oštećenik u prekršaju možete podnijeti opružni prijedlog protiv te osobe zbog prometnog prekršaja.

 

Trebate imati jake dokaze.

 

Na osnovu osuđujuće presude njegovo osiguranje vam mora isplatiti štetu.

 

U praksi, nemate nikakve šanse da išta dobijete.

 

Sami ste krivi što ste popasli priču.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa zar nije i sama policija objavila da ih se ne zove u slučaju lakših nezgoda ako se postigne "dogovor" između sudionika nesreće.Što sam ja trebao napraviti?Možda jedino ispuniti europsko izvješće o nezgodi s njegovim potpisom?Evo imam i jednu njegovu poruku na mobu gdje mi je javio da će mi uplatiti novac uskoro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gubite sve, ovisite samo o dobroj volji tog prevaranta.

 

Policija ne ulazi u imovinsko pravne sporove građana, odnosno tko je kome dužan.

 

Mjesto događaja prometne nesreće je u potpunosti izmjenjeno, taj drugi je sigurno već popravio svoje vozilo i potpuno uklonio sve tragove koji mogu poslužiti kao dokaz.

 

Policija upućuje građane na europsko izvješće da uštedi na angažiranjem vlastitih službenika, a osiguravajuće kuće baš ništa ne obvezuje da moraju isplatiti po tom europskom izvješću.

 

Eto kakva smo država.

 

Sve dok ne sazrijemo, zvati policiju za svaku glupost i biti ustrajan u zahtjevu za očevidom.

 

Sve i da su sudionici ispune europsko izvješće policija je opet dužna fotografirati, alkotestirati, uzeti podatke i napisati kazne, a što je dobra podloga da se kasnije u slučaju spora naknadno sačini zapisnik.

 

Policija ovo zadnje uopće ne radi. Potrebno je zapisati njihovu registarsku oznaku i prijaviti ih u slučaju propusta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija