Jump to content

Neodjavljeno vozilo(molim vas procitajte ovo)


Disturbed

Preporučene objave

Dana 31.7.2010 na scooteru mi je istekla registracija,pošto u tom trenutku nisam bio pri novcima za scooter sam policu osiguranja napravio 16.8.2010,a tehnički pregled 17.8.2010.Danas (12.9.2010) mi na vrata dolaze 2 policijska sluzbenika i izdaju mi kaznu sa uplatnicom od 700 kuna.Moj zakonski rok za vracanje tablica je bio do 15.8.2010 no taj dan je padao na Nedjelju i institucije nisu radile.Razumijem da sam mogao i ranije to obaviti e sada me zanima dali uopce ima smisla da se obratim prekrsajnom sudu i kako bi otprilike trebalo izgledati moje obračanje.Dali da odem osobno ili da se obratim pisanim putem.Pošto sam vrlo neiskusan molim vas za savjet i kako bi otprilike trebala izgledati žalba.Hvala lijepa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nevjerojatno, da mi je znati čemu takva revnost kod takvih situacija.

No, da li vam je "kazna" izdana zbog upravljanja s vozilom kojem je istekla prometna dozvola (dakle kao vozaču) ili pak kao vlasniku koji nije odjavio registraciju vozila u propisanom roku (15 dana).

Ukoliko je riječ o prvom slučaju, onda :misli: , međutim ukoliko je riječ o drugom, e onda imate i te kakvih razloga za potpuno oslobađanje jer ukoliko zadnji dan roka pada na neradni dan, onda se rok produžuje na prvi radni dan. U tom slučaju ne samo da su bili "prerevni", već su očito poslušali svoga ministra pa su prekoračili ovlasti da bi prevenirali da nekoga na cesti ne usmrtite (počinite KD)- brižni ti policajci u što ih guraju njihovi nadređeni (sumnjam da su to odradili samoinicijativno) :misli: .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Apsolutno zakonito postupanje policije.

 

Pišite prigovor u kojem navedite vašu nekažnjavanost.

 

Nema nikakvog smisla vaditi se na onu nedjelju ili praznik.

 

Elementi prekršaja postoje i svako poricanje je gubitak sučevog vremena.

 

U prigovoru priložite dokaze da vam je tih 700 kuna od iznimne važnosti jer će vam u protivnom biti ugrožena egzinstencija.

 

Ako nemate tih dokaza bolje vam je platiti priloženu uplatnicu.

 

Sud ima ovlast izreći kaznu od 300 do 700 kuna + sudski troškovi od najmanje 200 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pred petpeticom se predajem, a htio ga pozvati u pomoć pa odustah. Eh :-D

16. je bio ponedjeljak, dakle zadnji produženi dan roka koji je pao na neradni dan, a tada je tek samo sklopljeno osiguranje, dok je tehnički (produžetak prometne)obavljen tek sutradan. Sori :tuzan:

 

Legendarnom oku petpetice ne može ništa promaknuti. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

probaj je napisao:

Pred petpeticom se predajem, a htio ga pozvati u pomoć pa odustah. Eh :-D

16. je bio ponedjeljak, dakle zadnji produženi dan roka koji je pao na neradni dan, a tada je tek samo sklopljeno osiguranje, dok je tehnički (produžetak prometne)obavljen tek sutradan. Sori :tuzan:

 

Legendarnom oku petpetice ne može ništa promaknuti. :palac:

 

Da....razumijem,dakle uz prigovor bi trebao priložiti i svoju isplatnu listu na kojoj se vidi da zarađujem 2200 (na srecu zarađujem ja vise ali sam prijavljen na "minimalac") Meni je jasno da sam počinio prekrsaj,ali brate mili za 2 dana oni mene idu udarat po đepu,da mi je samo znati koliko se izvuče onih koji po par mjeseci niti odjave niti registriraju vozilo.........Sada sam sebe lupam u glavu sto sam uopce registrirao vozilo jer ionako ide zima........Registracija scootera 500 kuna,kazna 700 pa ti sad računaj..........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Disturbed je napisao:

probaj je napisao:

Pred petpeticom se predajem, a htio ga pozvati u pomoć pa odustah. Eh :-D

16. je bio ponedjeljak, dakle zadnji produženi dan roka koji je pao na neradni dan, a tada je tek samo sklopljeno osiguranje, dok je tehnički (produžetak prometne)obavljen tek sutradan. Sori :tuzan:

 

Legendarnom oku petpetice ne može ništa promaknuti. :palac:

 

Ako se ta Nedjelja uzima kao produženi rok tada ja zapravo nisam kriv jer je od 31.7.-15.8 bilo 3 Nedjelje dakle u tom slučaju ipak nisam krivi ili?Ako je tako tada sam zapavo registrirao vozilo čak i jedan dan ranije od zakazanoga roka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu li ja neš pitat?Evo ja u Puli imam ispred kuće parkiran od januara 2008 tuđi audi koji nije odjavljen nakon što ga vlasnik nije registrirao jer je auto dio njegove parnice s bivšom suprugom,dioba imovine nakon razvoda.

Policija kaže ako nije na cesti ne možemo pomoći.

Komunalno kaže jel ima tablice(ima iako je u nevoznom stanju i neregistriran) nemožemo ništa zovite policiju....i tako u krug.

 

Dakle kako to da malom naplaćuju kazne za 1 dan a u Puli za 2 pune godine vlasnik bar po prometnoj,ne registrira,ne odjavljuje...ništ as tim vozilom ne radi i nitko ništa?

Što ja mogu učiniti da mi se taj auto makne ispred ograde privatne kuće odnosno da vlasnik odradi šta treba..kad službe neće?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

robertawng je napisao:

Evo ja u Puli imam ispred kuće parkiran od januara 2008 tuđi audi koji nije odjavljen nakon što ga vlasnik nije registrirao jer je auto dio njegove parnice s bivšom suprugom,dioba imovine nakon razvoda.

Policija kaže ako nije na cesti ne možemo pomoći.

Komunalno kaže jel ima tablice(ima iako je u nevoznom stanju i neregistriran) nemožemo ništa zovite policiju....i tako u krug.

Policija postupa po ZSPC-u koji vrijedi samo na javnim cestama.

 

Dakle, bitna je točna mikrolokacija tog vozila, da je je nogostup ili zemljište pored njega, u centimetar točan opis da bi se moglo ocijeniti da li se radi o ingerenciji policije.

 

Komunalci rade po ZSPC-u i po lokalnim propisima. Lokalni propisi ne ulaze u pitanje datuma isteka prometne dozvole već samo da li vozilo ima bilo kakvu registarsku oznaku i da li je oštećeno.

 

Znam čovjeka koji je imao sličan problem, pod otkriljem noći je skinuo tablice jednog stranog vozila i odmah u jutro prijavio policiji da mu je netko nekakve strane registarske pločice bacio u dvorište te im ih predao.

 

Odmah je izvjestio i komunalce koji su u roku od 10-tak dana odvezli vozilo bez reg. pločica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija